Problemem, który wielokrotnie powoduje problemy z piaskowaniem, szczególnie w sektorze półprofesjonalnym i profesjonalnym jak na przykład w zakładach przemysłowych czy produkcyjnych jest brak odpowiedniej objętości tłoczenia sprężonego powietrza. Efektywna objętość tłoczenia jest bardzo istotna i tak naprawdę to ona powinna determinować to, jaki model wybierzemy.

W szczególności niedrogie sprężarki ze sklepu z narzędziami zwykle nie mogą sprostać wysokim wymaganiom, jakie piaskowanie stawia sprężarce. Warto więc od samego początku ustalić jaki model nas interesuje i w razie potrzeb skontaktować się z profesjonalistami w swojej dziedzinie, którzy chętnie pomogą. Zamiast kupować kosztowną sprężarkę w połączeniu z konwencjonalnym urządzeniem do piaskowania, istnieje również alternatywne podejście, w jaki sposób można osiągnąć profesjonalny efekt piaskowania za pomocą prostej sprężarki ze sklepu ze sprzętem, którą być może masz już w domu.

Piaskowanie małym kompresorem

Na jakie najważniejsze właściwości sprężarki warto i nawet trzeba zwrócić uwagę wybierając tego rodzaju kompresor do piaskowania? Prawdopodobnie zdecydowanie najważniejszym punktem przy wyborze odpowiedniej sprężarki nie jest możliwe ciśnienie. Należy zwrócić uwagę na przepływ objętościowy. Wartość ta jest często utożsamiana z mocą ssania (określaną również jako objętość skokowa przepływu), ale nie jest to poprawne. Z reguły niektóre modele są faktycznie bardzo solidnie wykonane mimo swojej niskiej ceny. Sprężarki ze sklepu z narzędziami, który dostarcza sprzęt do gospodarstw domowych i mniejszych firm zwykle osiągają maksymalne ciśnienie 6 – 8 barów. Modele te mają na przykład wydajność ssania rzędu 140 litrów na minutę. W zależności od stopnia wydajności skutkuje to wydajnością mniejszą niż 140 litrów na minutę, co z pewnością nie wystarczyłoby nawet do prawidłowej pracy z pistoletem.

Aby móc prawidłowo pracować z prostym mobilnym urządzeniem do piaskowania, a także z kabiną do piaskowania, odpowiednia sprężarka potrzebuje wydajności co najmniej 400 l / min – 600 l / min. Należy tutaj zauważyć, że informacje producenta często nie określają, jakie ciśnienie może zapewnić sprężarka przy odpowiedniej mocy wyjściowej. Oczywiście nie ma sensu, jeśli osiąga się efektywną wydajność tłoczenia 400 litrów na minutę, ale tylko przy ciśnieniu 2-3 barów. Tutaj trzeba przyjrzeć się uważnie lub, w razie wątpliwości, zapytać, jak duży jest wydatek objętość i odpowiednie ciśnienie na objętość tłoczenia faktycznie wynosi.

Na co zwrócić uwagę wybierając kompresor?

Nie należy zapominać, że wartości podane przez producenta zostały osiągnięte w idealnym środowisku, a zachowanie sprężarki może ulec zmianie podczas pracy (sprawność). Z tego powodu kupując nie należy w 100 procentach polegać na podanych wartościach. Na pewno warto jest od razu skonsultować się z pracownikami firmy, od której kupujemy kompresor. To nam pozwoli przede wszystkim sprawnie podejść do tego tematu i wybrać odpowiednie rozwiązanie dla naszych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj