Choć nie jest tajemnicą, że z zabiegów medycyny estetycznej zdecydowanie częściej korzystają kobiety, to z roku na rok wzrasta również zainteresowanie tego typu usługami ze strony mężczyzn. Z jakich zabiegów chętnie korzystają panowie?

Polacy coraz bardziej dbają o swój wygląd. Według danych Centrum Badania Opinii Społecznej zdecydowana większość, bo prawie 90% Polaków przywiązuje dużą wagę do własnego wyglądu. 87% osób deklarujących niezadowolenie z własnego wyglądu chętnie wprowadziłoby w nim zmiany. Jednocześnie zgodnie z raportem GfK Beauty, by poprawić swój wygląd po specjalistyczne usługi sięgają nie tylko kobiety, ale też mężczyźni.

Choć częściej z zabiegów medycyny estetycznej korzystają kobiety to zauważamy pozytywny trend, pokazujący, że na zabiegi pielęgnacyjne coraz częściej otwierają się również mężczyźni. W ubiegłym roku prawie ¼ naszych klientów stanowili panowie. Wśród TOP 5 zabiegów, na które zdecydowali się mężczyźni była depilacja laserowa, laserowe leczenia chrapania, pikosekundowe usuwanie tatuaży, likwidacja zmian skórnych oraz modelowanie sylwetki – wyjaśnia Mateusz Konstanty z Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

Laseroterapia

Depilacja laserowa, laserowe leczenie chrapania oraz pikosekundowe usuwanie tatuaży to najpopularniejsze zabiegi, na które decydują się panowie.

Depilacja polecana jest każdemu, kto pragnie zwiększyć komfort życia, ale przede wszystkim stosowana jest w sytuacjach problematycznych, takich jak zapalenie mieszków włosowych. Dla trwałego efektu zalecane jest wykonanie serii zabiegowej dobieranej indywidualnie do potrzeb panów – wyjaśnia lek. Agnieszka Drożniak.

Nie dziwi również popularność zabiegów, związanych z leczeniem chrapania, przypadłość ta dotyka bowiem zdecydowanie częściej mężczyzn. Według światowych statystyk z chrapaniem zmaga się około 24% kobiet oraz 40 procent dorosłych mężczyzn. Podobnie jest też z tatuażami – według raportu “Moda na tatuaże”, przygotowanego przez CBOS w ubiegłym roku, co 10 mężczyzna i co 6 kobieta posiada przynajmniej 1 tatuaż. Mężczyźni częściej niż kobiety preferują też duże tatuaże, pokrywające większe partie ciała. Mimo, że zdecydowana większość osób jest z nich zadowolona to 35% ankietowanych chętnie wprowadziłoby w nim zmiany, a 8% chciałoby go usunąć.

Zabiegi poprawiające jakość skóry

Mężczyźni chętnie korzystają też z zabiegów, mających na celu usuwanie zmian skórnych. Decydują się na chirurgiczne i laserowe usuwanie zmian lub ich leczenie za pośrednictwem plazmy medycznej.

Coraz chętniej korzystają też z zabiegów odmładzających. Choć skóra mężczyzn starzeje się wolniej niż kobiet, już po 30 roku życia pod wpływem upływu lat, niezdrowych nawyków żywieniowych, braku odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej czy regularnej pielęgnacji traci ona wcześniejszą elastyczność i jędrność, a na twarzy zaczynają się też pojawiać pierwsze zmarszczki. Jednocześnie coraz więcej mężczyzn zwraca uwagę na swój wygląd, ma świadomość, jakie korzyści może przynieść regularna pielęgnacja i chętniej decydują się na zabiegi medycyny estetycznej. W celu niwelowania oznak starzenia najczęściej wykonują zabiegi z użyciem toksyny botulinowej oraz wypełniaczy, wygładzających niechciane bruzdy. Korzystają też z zabiegów, pobudzających produkcję kolagenu, a przez to spowolnienie widocznych oznak starzenia się skóry – tłumaczy lek. Agnieszka Drożniak.

Trend ten potwierdzają też badania. Wyniki badania “Czy jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu?”, przeprowadzone w ubiegłym roku przez CBOS potwierdzają, że salony kosmetyczne, urody oraz spa odwiedza już blisko 40% mężczyzn.

Modelowanie sylwetki

To szczególna opcja dla mężczyzn aktywnych fizycznie, dbających o swoją kondycję ale też sylwetkę. Często zdarza się, że mimo zdrowej diety i regularnych ćwiczeń nie da się usunąć całkowicie usunąć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Powodem są złogi tłuszczowe, odkładające się w naszym organizmie. Mężczyźni decydują się więc na zabiegi modelujące sylwetkę. Jednym z najpopularniejszych są zabiegi kriolipolizy, polegające na kontrolowanym wymrażaniu tkanki tłuszczowej. Pod wpływem tego procesu komórki tłuszczowe są trwale niszczone, a następnie eliminowane z organizmu, dzięki czemu tkanka tłuszczowa zostaje widocznie zredukowana – dodaje lek. Drożniak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj