Windy to tak oczywisty element każdego wielopiętrowego budynku, bez którego nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. Hotele, szpitale, banki, galerie handlowe czy biurowce wyposażone są zwykle w wysokiej klasy windy, które codziennie przewożą mnóstwo osób w wyznaczone miejsce. Jak zatem na bieżąco utrzymać je w idealnej czystości?

Najczęstsze zabrudzenia w windach

Jednym z najczęstszych zabrudzeń w windzie są zdecydowanie odciski palców i zacieki pozostawiane na lustrach. Kiedy wchodzimy do windy zwykle wybieramy numer piętra, a później przeglądamy się w lustrze. Elementem, który wymaga regularnego czyszczenia są codziennie dotykane przez setki różnych osób przyciski. To właśnie na nich gromadzi się zwykle duża ilość bakterii.

Częste zabrudzenia to także okruchy po jedzeniu, wylany napój czy plamy po użyciu kosmetyków. Czasami komuś wyleje się woda na podłogę czy upadnie jedzenie, co może prowadzić niekiedy do poślizgnięcia się i upadku. Niestety wciąż nie wszyscy pamiętają o tym, aby sprzątać po sobie, zwłaszcza w miejscu publicznym, dlatego też oprócz gruntownego czyszczenia wind, personel sprzątający powinien kilka razy dziennie sprawdzić poziom czystości w windzie. Przykładem może być winda hotelowa, która tuż obok pokoi, recepcji, wystroju wnętrza, będzie wizytówką hotelu. Nie tylko powinna sprawnie działać, lecz także powinna być zawsze idealnie czysta.

Jak dbać o bieżącą czystość windy?

Czyszczenie windy to nie taka prosta sprawa. Ściany wind wykonane są ze stali nierdzewnej, a podłogi najczęściej pokryte są drewnem, kamieniem czy gresem. Co więcej wykładziny podłogowe zazwyczaj są antypoślizgowe, trudnopalne i odporne na ścieranie. Czym zatem czyścić kabiny wind?

Przede wszystkim kluczową kwestią jest wybranie odpowiedniego środka chemicznego przeznaczonego tylko i wyłącznie do czyszczenia powierzchni ze stali. Wszelkie tłuste zabrudzenia, odciski czy zacieki na ścianach i drzwiach windy powinny być z łatwością usunięte. Dobry detergent nie wymaga szorowania, usunie plamę oraz pozostawi powierzchnię perfekcyjnie czystą. Jednak podczas wyboru środków chemicznych do sprzątania miejsc użytku publicznego ważne, aby były one wysoce profesjonalne i silne. Za pomocą preparatu czyszczącego nie tylko pozbywamy się uporczywych plam, lecz przede wszystkim zabezpieczamy stal przed wodą, korozją zabrudzenia czy odciskami palców i przebarwieniami. Jednym z najbardziej polecanych i sprawdzonych środków będzie preparat chemiczny do czyszczenia stali z linii Pro Formula, Cif Professional Stainless Steel Cleaner.

Czym czyścić stal?

Stal to szczególny materiał, który ma mnóstwo zalet, jednak jest bardzo delikatny i łatwo go zarysować. Wobec tego oprócz dobrych preparatów należy pamiętać także o prawidłowo dobranych narzędziach. Używajmy miękkich myjek i ściereczek z mikrofibry. Oprócz skutecznych detergentów do stali nierdzewnej, warto także na ścierkę nanieść kilka kropelek oliwy i okrężnymi ruchami wetrzeć w stalową powierzchnię, dzięki czemu stal będzie się ładnie błyszczeć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj