Do którego polskiego miasta warto wybrać się na przedłużony weekend? Zdecydowanie do Poznania. To duże miasto leżące w północno zachodniej części Polski ma naprawdę sporo do zaoferowania turystom, którzy uwielbiają urokliwe stare uliczki obsadzone wokół kamieniami, ale chętnie korzystają też z nowszych atrakcji, takich jak chociażby palmiarnia.

Poznań na przedłużony weekend

Poznań to jedno z większych i ciekawszych miast Polski. Dynamicznie się rozwija i oferuje wiele dla przedsiębiorców i biznesu, jest bardzo ważnym ośrodkiem naukowym i akademickim, oraz zwyczajnie prawdziwą perełką dla turystów. W Poznaniu warto zwiedzić nie tylko okolice Starego Miasta, które dla osób lubiących historię zawsze jest najciekawszym punktem na mapie każdego miasta. Oczywiście urokliwe uliczki wokół Rynku, pełne przyjemnych kawiarenek i restauracji, wokół których stoją stare kamienice z kolorowymi elewacjami to prawdziwe must see w Poznaniu. Co jeszcze jest wartego uwagi w tym mieście? Z pewnością wart uwagi jest Zamek Cesarski, który spodoba się miłośnikom architektury warownej. Warto wybrać się na Ostrów Tumski i podziwiać stamtąd piękną panoramę rzeki Warty, oraz skorzystać z ulokowanych tam pubów i knajpek z letnimi ogródkami. Poza tym w Poznaniu nie brakuje również obiektów sakralnych, takich jak na przykład Bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. To jeden z piękniejszych tego typu kościołów w mieście, które od dawien dawna było stolicą chrześcijaństwa w tej części Polski.

Inne atrakcje w mieście

Dla osób pragnących trochę bardziej nowoczesnych atrakcji miejskich, z pewnością interesujący będzie Stary Browar, który z jednej strony jest po prostu galerią handlową, ale z drugiej galerią sztuki. To fantastyczny obiekt w Poznaniu, zachwycający nowoczesną architekturą wplecioną w to co stare, czyli właśnie w stojący tam od dawien dawna Browar. W Poznaniu warto wybrać się również do jednej z najpiękniejszych i największych w Polsce palmiarni, która z jednej strony zachwyca architekturą, a z drugiej bogatą roślinnością tropikalną. W takim miejscu można poczuć się jak w kompletnie innej rzeczywistości.

Ciekawe atrakcje turystyczne nieopodal Poznania

Chociaż stolica Wielkopolski bez wątpienia ma wiele do zaoferowania turystom, również w miejscowościach leżących nieopodal jest co zobaczyć. Jeżeli ktoś przyjeżdża do Poznania autobusem lub pociągiem, wystarczy by wynajął na 2 lub 3 dni samochód, a bez wątpienia dojedzie do takich ciekawych miejsc jak na przykład Gniezno. O Gnieźnie słyszał chyba każdy, to właśnie wizyta w Poznaniu może być zatem dobrą okazją do wybrania się do tego historycznego miasta. Wynajem samochodów osobowych w Poznaniu to zdecydowanie najlepsza opcja na tanie zorganizowanie auta na kilka dni, którym wygodnie dostaniemy się do wybranych miast i miasteczek w Wielkopolsce. Poza Gnieznem, wart uwagi jest również Kórnik oraz rezerwat Morasko, w którym można zobaczyć prastare ślady po uderzeniu meteorytu. Jednym słowem w tej części Wielkopolski warto spędzić co najmniej kilka dni, by zwiedzić tamtejsze atrakcje historyczne i naturalne.

Tekst powstał we współpracy z wypożyczalnią samochodów osobowych Kaizen Rent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj