Wbrew pozorom noszenie zarostu wymaga sporej samodyscypliny i ogromnego zaangażowania. Broda bywa bowiem kapryśna, a dodatkowo szybko może stać się naszym wrogiem, jeśli nie dbamy o nią w należyty sposób. Co zrobić, aby przyciągała uwagę, a nie odpychała wszystkich wokół?

KROK PO KROKU

Jeśli chcesz wyhodować bujny zarost, powinieneś zadbać o twarz. Nawilżaj cerę odpowiednimi dla Twojej skóry kremami. Nastaw się, że będzie to proces, który – jeśli pragniesz niemalże krasnoludzkiej brody – może trochę potrwać. Będzie swędzieć, będzie razić, ale przy odpowiedniej pielęgnacji, dość szybko zaczniesz traktować ją jak swój nowy image.

Regularnie przycinaj zarost. Możesz zrobić to u barbera, możesz w zaciszu domowym, korzystając przy tym z maszynki elektrycznej. Jeśli chcesz nosić niewielkiej długości zarost, możesz przycinać go przy żuchwie, albo pozwolić mu rosnąć również na szyi. Zadbaj jednak o to, aby całość prezentowała się schludnie i symetrycznie.

Z czasem zakładaj kolejne nakładki na maszynkę, aby jedynie wyrównywać długość brody. Korzystaj z różnych długości, dzięki czemu nadasz jej pożądany kształt.

SIĘGAJ PO ODPOWIEDNIE KOSMETYKI

Tu raczej na nic zda się pianka do golenia. Twoim przyjacielem za to powinien zostać balsam do brody. To środek, który powinien znaleźć się na honorowym miejscu w łazience. Z jego pomocą zadbasz nie tylko o jej świeżość oraz blask. Wiele balsamów posiada dodatkowe właściwości odkażające i bakteriobójcze. Dzięki temu Twoja broda przyjemnie pachnie i nie wywoła żadnych zakażeń skórnych. Włosy będą nawilżone, a Ty z łatwością ją rozczeszesz. Po taki balsam do brody warto sięgać już na samym początku zapuszczania zarostu, a także wtedy, gdy chcesz utrzymać jego długość na poziomie kilku milimetrów.

NIE DAJ NABRAĆ SIĘ NA BUBLE

Na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków skierowanych do mężczyzn. Najlepiej jednak sięgać po te, które pochodzą od sprawdzonych producentów. Na stronie www.faceman.pl znajdziesz najlepsze światowe marki, które produkują kosmetyki bardzo często w oparciu głównie o naturalne składniki. Wybierz produkt najlepszy dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj