Modnym trendem w ostatnim czasie jest urządzanie łazienek i kuchni na czarno. Tak zaaranżowane pomieszczenia stoją w opozycji do klasycznych wnętrz utrzymanych w bieli czy odcieniach beżu. Cechują się szeregiem korzystnych właściwości i zdobywają coraz większą popularność. Co stanowi o ich funkcjonalności i jakie warunki musi spełniać pomieszczenie, aby urządzić je na czarno?

Dlaczego warto postawić na czarną kuchnię?

Czarna glazura i meble kuchenne to nieoczywiste elementy, które nadadzą Twojemu pomieszczeniu indywidualny charakter. Z jednej strony pozytywnie wpłyną na jego wystrój, z drugiej okażą się całkiem praktyczne w użytkowaniu. Czarna kuchnia kojarzy się z luksusem – czerń to kolor elegancki, przywodzący na myśl bogate wnętrza. Pozwala również na urządzenie pomieszczenia w minimalistycznym stylu. Sprzyja szykownej surowości, lubi połączenia ze szkłem i chromowanymi powierzchniami. Łatwo więc uczynisz z czarnej kuchni pomieszczenie nowoczesne. Co więcej, czarne ściany dość łatwo utrzymać w czystości. Ściślej mówią, na czarnym zabrudzenia nie będą tak dobrze widoczne jak na białym. W takim pomieszczeniu jak kuchnia ma to niebagatelne znaczenie.

Jaka musi być czarna kuchnia?

Czarny wyszczupla – pamiętaj. Oznacza to, że jeśli jesteś właścicielem ciasnej kuchni, raczej nie możesz pozwolić sobie na zaaranżowanie jej na czarno. Taki wybór mógłby optycznie jeszcze bardziej ją pomniejszyć. Aby cieszyć się luksusem ciemnych powierzchni, najlepiej dysponować przestronnym pomieszczeniem. To nie koniec warunków koniecznych do spełnienia. Kolejnym parametrem jest odpowiednie oświetlenie. Jeśli masz kuchnię bez okna, lepiej nie iść w kierunku czarnego wykończenia. Aby ją rozjaśnić, należy zdecydować się na biały kolor. Czerń wymaga dostępu do światła słonecznego, a także wyjątkowo efektywnego oświetlenia wieczornego.

A może złoty środek?

Czarna kuchnia wcale nie oznacza pomieszczenia urządzonego w jednym ciemnym kolorze. Nic nie stoi na przeszkodzie, by czerń połączyć z innymi barwami. Może to poskutkować ciekawymi aranżacjami i atrakcyjnymi kontrastami. Warte rozważenia jest nawet połączenie czerni z bielą. Czarne meble i białe ściany? Dlaczego nie? Takie rozwiązanie pozwala Ci z jednej strony cieszyć się elegancją, a z drugiej zadbać o rozjaśnienie wnętrza. Pamiętaj, że z czarnym łatwo przesadzić – zrównoważenie go delikatniejszymi kolorami będzie więc na plus. Zadbaj o idealny balans i zapewnij swojej kuchni niepowtarzalny charakter – czarne zlewozmywaki oraz czarna łazienka z topsanit.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj