Niskie oprocentowanie, brak prowizji za udzielenie kredytu, miesiące bez dodatkowych opłat, elastyczne warunki czasu trwania umowy, decyzja kredytowa w 15 minut i pieniądze na koncie jeszcze tego samego dnia. To tylko niektóre obiecanki banków, które oferują kredyt gotówkowy. Czy instytucje finansowe są wiarygodne? Czy naprawdę można im wierzyć i liczyć na korzystne warunki zobowiązań kredytowych?

Zwracaj uwagę na koszty

Pamiętaj, że nic nie ma za darmo, a bank na pewno nie udzieli Ci kredytu bez żadnych kosztów. Kredyt gotówkowy rzeczywiście może cieszyć się niskim oprocentowaniem, ale bank zarobi wtedy na prowizji czy uruchomieniu i prowadzeniu konta bankowego. Jeśli zaś marża będzie wyższa, to instytucje oferują brak opłat za uruchomienie takiego zobowiązania. Zawsze liczą się indywidualne potrzeby, oczekiwania, ale i możliwości finansowe kredytobiorcy.

Banki komercyjne muszą zarabiać na swoich klientach, a chwytliwe hasła reklamowe mają jedynie zwabiać potencjalnych kredytobiorców. Nie oznacza to jednak, że nie proponują korzystnych warunków. Zawsze jednak dobieraj kredyt gotówkowy zgodnie z własnymi preferencjami i zwracaj uwagę na korzyści, jakie naprawdę możesz czerpać.

Negocjuj warunki

Okazuje się, że każdy kredyt gotówkowy można negocjować. Elastyczne warunki umowy kredytowej mogą dotyczyć wysokości miesięcznych rat albo okresu trwania umowy. Zwróć więc uwagę na swoje potrzeby. Czasem warto zaciągnąć kredyt gotówkowy na dowolny cel i cieszyć się niską ratą, ale za to mieć swobodę wydatkowania uzyskanych środków. Dla innych liczyć się będzie komfort i wysoki standard obsługi klienta czy możliwość kontaktu online, a i wysokie raty nie staną się przeszkodą, by korzystać z takiego zobowiązania.

Nie ma jednej oferty kredytowej. Każdy kredyt gotówkowy konstruowany jest zgodnie z indywidualnymi preferencjami kredytobiorcy. Bank bierze pod uwagę zdolność kredytową, ale też historię kredytową. Na tej podstawie tworzy ofertę, w tym wylicza oprocentowanie, możliwy czas trwania umowy czy określa możliwą kwotę pożyczki. Zawsze warto spotkać się z przedstawicielem banku, by móc zmieniać warunki na te bardziej korzystne.

Porównuj oferty banków

Nigdy nie wierz reklamie, ale dokonaj racjonalnej analizy oferty kredytowej. Nie zaleca się także korzystania z usług banku, w którym posiada się już jakiś produkt. Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest porównanie co najmniej kilku propozycji różnych instytucji. W tym celu przydadzą się rankingi kredytów gotówkowych, które regularnie publikowane są przez same banki za pośrednictwem internetu.

Patrząc na takie zestawienia, jesteśmy w stanie ocenić, który kredyt gotówkowy jest najbardziej korzystny. Warto zwracać uwagę na wskaźnik RRSO, ale też czas trwania umowy czy dodatkowe bonusy, jakie oferuje bank. Dzisiaj dużą uwagę zwraca się też na możliwość korzystania z bankowości mobilnej i to w tych bankach zaciągana jest największa ilość kredytów gotówkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj