Czy używane wózki widłowe się opłacają?

Wózki widłowe są niezbędnymi pojazdami w celu rozładowywania, transportowania oraz magazynowania różnego rodzaju towarów. Wózki widłowe są integralną częścią niemal każdego centrum dystrybucyjnego, magazynu czy fabryki na całym świecie. Zakup nowego wózka widłowego wiąże się jednak z koniecznością przeznaczenia sporych ilości pieniędzy. Jak rozwiązać problem wysokich kosztów zakupu tych pojazdów?

Wózki widłowe są specjalistycznymi pojazdami o użytkowym przeznaczeniu, dlatego cena nowych modeli jest nierzadko wysoka. Dobrym rozwiązaniem w sytuacji braku możliwości przeznaczania środków finansowych na zakup modeli wprost z fabryki jest zakup używanych wózków widłowych.

Wózki widłowe – używane cena

Ceny używanych wózków widłowych są o wiele bardziej atrakcyjne niż koszty związane zakupem nowych modeli wózków widłowych. Cena zakupu wózków widłowych jest związana z konkretnym modelem wózków widłowych. Na koszt nabycia wózków widłowych wpływa również ilość przepracowanych motogodzin konkretnego wózka widłowego, a także jego stan techniczny i rok produkcji.

Ceny wózków widłowych różnią się również w zależności od konkretnego rodzaju sprzętu. Przykładowe, orientacyjne ceny za trójkołowy wózek elektryczny w bardzo dobrym stanie, wynoszą ok. 21 900 złotych w górę, natomiast za niemal nowy elektryczny wózek widłowy z czterema kołami, trzeba zapłacić co najmniej 63 000 złotych. W przypadku wózków bocznych, których stan pozwala na komfortową i wieloletnią pracę, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu ok. 20 000 złotych.

Spalinowe wózki widłowe to koszt ok. 30 000 złotych, natomiast za wózek widłowym z napędem spalinowym z instalacją LPG (w bardzo dobrym stanie), trzeba średnio zapłacić ok. 40 000 złotych, choć z powodzeniem można znaleźć pojazdy tańsze. Jednak ich jakość może spowodować wiele problemów technicznych w czasie użytkowania.

W przypadków używanych wózków do komisjonowania w stanie dobrym lub bardzo dobrym, trzeba liczyć się z wydatkiem, rzędu 60 000 złotych i więcej, natomiast za wózki wysokiego podnoszenia, konieczny jest wydatek ok. 20 000 złotych. O wiele tańsze są używane wózki niskiego podnoszenia, które kosztują ok. 8 000 złotych za modele w bardzo dobrym stanie.

Zakup używanych wózków widłowych – co warto wiedzieć?

Zakup używanych widłowych nie musi wiązać się z koniecznością wydania gotówki odpowiadającej 100 procent ceny konkretnego pojazdu. Producenci oraz firmy wynajmujące wózki widłowe, umożliwiają wygodne finansowanie pojazdów, dopasowane do potrzeb oraz możliwości finansowych konkretnych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj