Coraz częściej przy urządzaniu wnętrz Polacy inspirują się zachodnim stylem i swoją własną pomysłowością. Nie chcą przy tym kupować byle czego – stawiają na ponadczasowe rozwiązania, które zapewnią im długie, nieskrępowane użytkowanie kuchni urządzonej w najpiękniejszy możliwy sposób.

Zlew z granitu – dlaczego taki piękny?

Zlewozmywaki granitowe cechują się odpowiednią grubością, która w połączeniu z głębią komory daje bardzo fajny efekt estetyczny i zwiększa jakość użytkowania. Są to zlewozmywaki z reguły gładkie i matowe, choć oczywiście w zależności od konkretnego rodzaju, koloru i wzoru granitu mogą też być polerowane. Taki polerowany granit wspaniale komponuje się z błyszczącymi ciemnymi płytkami w kuchni, złotymi czy miedzianymi bateriami kranowymi lub innymi bardzo efektownymi dodatkami świadczącymi o prestiżu i wytworności wnętrza. Obecnie największą popularnością wśród inwestorów cieszą się zlewozmywaki granitowe w kolorze szarym, czarnym, beżowym lub piaskowym – o prostej formie, doskonale sprawdzające się jako zlew do mycia naczyń lub ich przygotowywania przed włożeniem do zmywarki. Granit w połączeniu ze zbliżonym stylistycznie i kolorystycznie blatem w kuchni będzie dawał bardzo ładny, spójny efekt, którego nie byłoby w przypadku zlewu aluminiowego. Dzięki granitowemu zlewozmywakowi osiąga się pod względem wizualnym wrażenie spójności kolorystycznej i stylistycznej z resztą akcesoriów kuchennych oraz umeblowaniem, ścianami i podłogą.

Wyjątkowa wytrzymałość

Polacy kierują się przy urządzaniu wnętrz przede wszystkim czynnikami praktycznymi, dopiero w następnej kolejności ich wyglądem. Życzą sobie, aby nie wymieniać po pięciu latach zlewozmywaka, gdy wskutek intensywnego użytkowania stanie się porysowany i będzie straszył wżartym głęboko w strukturę brudem. Chcą móc potraktować zlewozmywak odpowiednio silnym środkiem czyszczącym, by bez większego trudu doprowadzić go do odpowiedniego stanu i utrzymać go jak najdłużej. Zlewozmywaki granitowe dają tę właśnie wytrzymałość, której potrzebują osoby urządzające swoją kuchnię. Nie chcą one obawiać się, że przy cedzeniu ziemniaków wrzątek spowoduje pęknięcia lub odkształcenia zlewu. Nie chcą też martwić się o jego stan, gdy przesunie się po dnie twardym brzegiem talerza, gorącym garnkiem czy ostrym nożem.

Niebywała ponadczasowość

Granitowe zlewy są też bardzo uniwersalne i ponadczasowe. Dzięki swojej prostocie formy i stylu doskonale komponują się z meblami w różnym stylu: tym rustykalnym, modernistycznym czy eleganckim. Jasne zlewy będą sprawdzały pasowały do wnętrz ciemnych, a czarne sprawdzą się jako kontrastowe elementy kuchni jasnych. Piaskowe zlewy doskonale rozjaśniają kuchnię i czynią ją spójną z jasnym blatem, podłogami i drewnianymi szafkami. Ich piękno wyraża się przede wszystkim w możliwości stworzenia spójnej, efektownej pod względem wizualnym aranżacji razem z umeblowaniem kuchennym. To ono sprawi, że kuchnia nawet po wielu latach użytkowania nadal będzie modna, zadbana i będzie prezentowała się wyśmienicie. Polacy chętnie wybierają takie zlewozmywaki również dlatego, że lubią ponadczasowość – nie zamierzają co trzy lata zmieniać aranżacji swojej kuchni, a granitowe zlewy idealnie wpasowują się zarówno w obecne, jak i potencjalne przyszłe trendy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj