Lato to idealny czas, aby poznawać Polskę podczas weekendowych wypadów. Warto wybrać się tam, gdzie jeszcze nigdy wcześniej się nie było. Rodzinne wycieczki krajoznawcze zaostrzają apetyt na więcej. Dzisiaj na tapet bierzemy Szczecin, który jest pięknym i prężnie rozwijającym się miastem w województwie zachodniopomorskim.

Szczecin na weekend

Wielu Polakom Szczecin może kojarzyć się z miastem nadmorskim, tymczasem o klasycznym plażowaniu w Szczecinie można zapomnieć. Miasto oferuje jednak wiele wspaniałych atrakcji, wśród których sporo słynie na całą Polskę. To, co jest charakterystyczne i wyróżnia Szczecin, to wspaniała zabytkowa architektura, w którą wplecione są nowoczesne budynki, a także mnóstwo zieleni. Zachwycają na przykład Wały Chrobrego, które są chętnie wybierane przez mieszkańców miasta na popołudniowe spacery. To właśnie tam wiosną można zachwycać się kwitnącymi krokusami i drzewami magnoliowymi. Weekend w Szczecinie z pewnością będzie wspaniałym czasem we dwoje. Warto wybrać się tutaj również z przyjaciółmi, na przykład po to, by skorzystać z kulturalnego i kulinarnego zaplecza miasta. Wreszcie do Szczecina można przyjechać też z dziećmi. To idealny punkt na mapie Polski na weekendowe wycieczki z maluchami.

Różnorodne atrakcje w Szczecinie

Miasto Szczecin może poszczycić się pięknym Zamkiem Królewskim. Takie atrakcje turystyczne, ukazujące wspaniałą historię, cieszą oczy wielu Polaków. Kto zatem uwielbia zwiedzać obiekty historyczne, z pewnością będzie zachwycony. Wspominane już Wały Chrobrego uzupełniają historyczny spacer po Szczecinie. To właśnie te punkty można uznać za początek weekendowego spacerowania po Szczecinie. Miasto nie posiada tradycyjnego rynku, ale to nie szkodzi. Można zagubić się w uliczkach, spacerując i zachwycając się kameralnymi zaułkami, można też wybrać się na spacer wzdłuż Odry, w stronę stoczni szczecińskiej, obserwując życie toczące się tuż przy rzece. Absolutnie nie można pominąć jednego ze sztandarowych budynków Szczecina, a mianowicie filharmonii. To nowoczesny obiekt zachwycający architekturą, który stał się jednym z współczesnych symboli miasta. Warto go zobaczyć na własne oczy, a jeśli tylko pozwala na to czas, wybrać się na koncert lub inne wydarzenie kulturalne. To przeżycie do zapamiętania na długie lata.

Szczecin hotel

Szczecin to miasto coraz chętniej eksploatowane przez Polaków, którzy przyjeżdżają tutaj nawet z najbardziej odległych zakątków kraju. To również perełka na mapie Polski, którą chętnie zwiedzają turyści spoza granic kraju. Sporo tutaj Niemców, Duńczyków, Szwedów czy Norwegów. Baza noclegowa w mieście rozwija się i oferuje sporo dla każdego, bez względu na potrzeby i możliwości budżetowe. Warto wcześniej zarezerwować dla siebie nocleg w dogodnym terminie, w którymś z kameralnych hoteli lub obiektów sieciowych, których w Szczecinie również nie brakuje. Pakując walizkę przed wyjazdem do Szczecina koniecznie trzeba zabrać parę wygodnych butów. To będzie wycieczka obfitująca w mnóstwa pieszych eskapad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj