Spodnie dresowe to must have w garderobie każdego malucha. Popularnie zwane dresy to wygoda, komfort, ciepło i funkcjonalność. Co ważne, spodnie dresowe „nie wieją” już – jak za dawnych lat – nudą, a marki sportowe oferują najróżniejsze kroje, kolory i fasony.

Jak wybrać spodnie dresowe dla dziecka?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Wszystko zależy od dziecka, a przede wszystkim od jego wieku. Podczas gdy raczkujący maluch założy wszystko, w co przyodzieją go rodzice, to już przedszkolak, szkolniak czy nastolatek będzie miał swój gust.

Wybierając spodnie dla maluszka postaw przede wszystkim na wygodę i naturalne materiały. Wystrzegaj się kieszeni z tyłu i zbyt grubych ściągaczy. Kady z tych elementów może uwierać, uciskać i powodować dyskomfort podczas leżenia, prób przekręcania się lub raczkowania.

Spodnie dresowe dziecięce dla przedszkolaka powinny być nader trwałe i dziecięce. Dziecko w wieku 3-5 lat ma już swoich ulubionych bohaterów bajek i swój gust. Dodatkowo bieganie na placu zabaw, piaskownica, zabawa na dywanie klockami, samochodami lub lalkami to prawdziwy test jakości dla spodni.

Kiedy chcesz kupić spodnie dresowe dla dziecka w wieku szkolnym lub nastolatka najlepiej zapytać go o zdanie. Ulubione fasony, kolory, marki czy chęć wzorowania się na idolach mogą sprawić, że rodzicom dość trudno będzie trafić w gust dziecka, a tym samym zachęcić do noszenia kupionych spodni.

Na co zwrócić uwagę kupując dresy dla dziecka?

Kupując spodnie dresowe dziecięce należy za każdym razem spojrzeć na metkę. Brzmi to dość kolokwialnie, ale znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci dokonać trafnego wyboru. Na co zwrócić uwagę, by zakup był udany?

  • Rozmiar – nie kupuj zbyt dużych i zbyt małych dresów. Niestety rodzice często kupują na wyrost, a zanim dziecko urośnie, spodnie są już zniszczone. Dobrze dopasowany rozmiar to dla dziecka gwarancja wygody. Należy pamiętać, że spodnie dresowe dziecięce różnych producentów mogą różnić się rozmiarówką. Lepiej zapoznać się z nią przed zakupem lub pojechać do sklepu z dzieckiem, by zmierzyło spodnie.
  • Materiał – skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, więc dresy powinny być wyprodukowane z oddychającego, nieuczulającego i wygodnego materiału. Dzięki temu uchronisz malucha przed otarciami, uczuleniem czy odparzeniami. W codziennym użytkowaniu sprawdzą się naturalne materiały np. bawełna. Dla małych sportowców np. piłkarzy lepsze będą lekkie spodnie sportowe wykonane z oddychającego materiału odpornego na zabrudzenia czy wilgoć np. poliestru.
  • Pranie/suszenie – spodnie dresowe użytkowane przez dziecko będą poddawane wielu próbom: błotko, kałuże, zjeżdżalnie, boiska i place zabaw. Wszystko połączone z dziecięcymi zdolnościami sprawia, że materiał powinien wytrzymać wielokrotne pranie w wyższych temperaturach i był odpowiedni do suszenia w suszarkach bębnowych.

Kupując dresy dziecięce warto postawić na sprawdzone marki będące gwarantem jakości. Jeśli Twoje dziecko lubi chodzić w dresach, na pewno posiadasz kilka sprawdzonych i ulubionych marek. Jeśli nie, zapytaj innych rodziców na placu zabaw. Zapewne od razu dostaniesz listę szybko przecierających się spodni i tych, które wytrzymują ciągłe hasanie na kolanach w piaskownicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj