Fototapety drukowane na zamówienie mają nie tylko możliwość wyboru dowolnego motywu, ale również swobodnego określania wymiarów. Dzięki temu fototapeta jest lepiej dostosowana do wnętrza, ale wcale nie jest łatwiej ją dobrać.

Wiele osób, które pragną wykończyć swoje mieszkanie lub dom z klasą i wyczuciem stylu pyta o idealny rozmiar fototapety. Niewątpliwie różni się on od pomieszczenia, w którym będzie znajdował się produkt, a także ilości mebli, ich rozłożenia i wizji właściciela. Jak znaleźć złoty środek? Czy istnieją rozmiary, które sprawdzają się zawsze?

Idealny rozmiar fototapety – Jak rozpoznać, który wymiar wybrać?

Możliwych do wyboru rozmiarów fototapet istnieje tak dużo, że nieraz wybór jednego nie jest łatwym zadaniem. Skąd mamy mieć pewność, że akurat jeden ze standardowych rozmiarów będzie pasował do naszej sypialni lub salonu? Istnieje co najmniej kilka trendów, które mają znaczenie przy aranżacji wspomnianych pomieszczeń.

Sypialnia – Możliwości i ograniczona wielkość sypialni sprawia, że właściciele bardzo często decydują się na wzory pokrywające całą powierzchnię jednej ze ścian. Rozwiązanie tego rodzaju może być strzałem w dziesiątkę, gdy tylko sam wzór dekoracji zostanie starannie zaplanowany. Dbając o to, aby kolorystyka była łagodna i zrównoważona, a same elementy delikatne, mamy pewność, że fototapeta odpowie na oczekiwania i będzie służyć przez długie lata. Często spotykanym wzorem jest na przykład zdjęcie pościeli, jedwabiu lub nieba, które w postaci fototapety zajmuje całą przestrzeń za zagłówkiem łóżka (więcej – https://fototapety.art/dekoracje/fototapety-do-sypialni/).

Salon – Miejsce, w którym prędzej niż całą ścianę, właściciele wolą dekorować jedynie pewną jej część. Popularnym trendem ostatnimi czasy staje się umieszczenie fototapety w zupełnie innym kolorze niż reszta pomieszczenia nadając mu w ten sposób wyjątkowego charakteru. Jednym z przykładów może stać się czarny lub grafitowy wzór o szerokości około półtorej metra, który ciągnie się od sufitu aż do podłogi na białej ścianie. Równie często spotyka się fototapetę, która pokrywa się z szerokością komody, wynurza się zza niej i pnie ku górze (zobacz galerię – https://fototapety.art/dekoracje/fototapety-do-salonu/).

Trzeba przyznać, że po zapoznaniu się z obecnymi trendami wybór może stać się znacznie łatwiejszy. Warto pamiętać jednak, że w większości przypadków, w chwilach zwątpienia, zaleca się wybór wzoru fototapety według intuicji i indywidualnego gustu. Zadbaj o ponadczasową dekorację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj