Drogo na stacji? Poznaj dobry sposób na tańsze paliwo

Ceny paliw na stacjach benzynowych już od dłuższego czasu przekraczają wartość 5 zł. Dla osób tankujących do pełna dość często w ciągu miesiąca, oznacza to spore wydatki. Niestety kierowcy nie mają żadnego wpływu na ceny paliw. Mogą jedynie wdrożyć metody, dzięki którym miesięczne wydatki będą nieco niższe. Sprawdź, co warto zrobić.

Statystyki pokazują, że Polacy wydają średnio na paliwo 500 zł miesięcznie. To spory wydatek, który może stanowić duże obciążenie domowego budżetu. Niestety nie zapowiada się na tańsze paliwo w najbliższym czasie. Aby ograniczyć koszty, wcale jednak nie trzeba rezygnować z jazdy samochodem. Wdrażając kilka poniższych metod, możesz poczynić drobne oszczędności.

Nastaw się na ekonomiczną jazdę

Analizując zachowanie kierowców na polskich drogach, można wysnuć jeden wniosek: Polacy lubią dynamiczną i szybką jazdę. Niestety nie wpływa to korzystnie na zużycie paliwa.

Aby ograniczyć spalanie, a co za tym idzie – zmniejszyć wydatki związane z tankowaniem, warto zacząć wdrażać zasady ekonomicznej jazdy. Co możesz zrobić?

  • Staraj się hamować silnikiem.
  • Unikaj gwałtownego przyspieszania i hamowania.
  • Poruszaj się z równomierną prędkością.
  • Dostosuj bieg do aktualnych obrotów silnika.
  • Staraj się jak najszybciej zmienić bieg na wyższy zaraz po ruszeniu.

Chcąc ograniczyć zużycie paliwa, staraj się również omijać korki. Niekiedy pokonanie dłuższej trasy może być bardziej opłacalne niż kilkunastominutowe stanie w miejscu z uruchomionym silnikiem.

Uzyskaj zwrot za paliwo

Aktywnie korzystasz z rachunku bankowego i karty kredytowej? Często też tankujesz na stacjach benzynowych? Jeśli tak, możesz liczyć na tańsze paliwo – nie dosłownie, ale poprzez zwrot wydatków za tankowanie. Wystarczy, że założysz Moto Konto dostępne w ofercie, a następnie dołączysz do specjalnej promocji – poprzez instalację na smartfonie aplikacji Tankuj Korzyści. To prosty sposób na tańsze paliwo.

Ile możesz zyskać? Tutaj wszystko zależy od tego, jakim samochodem jeździsz. Na większy zwrot – aż do 10% możesz liczyć wówczas, gdy jesteś właścicielem pojazdu marki Toyota / Lexus i korzystasz z finansowania oferowanego przez Toyota Bank.

Dołączenie do promocji Tankuj Korzyści właściwie nic Cię nie kosztuje. Co prawda jesteś zobowiązany do założenia rachunku osobistego, ale jest on całkowicie darmowy po spełnieniu kilku prostych warunków.

Przełączając się na ekonomiczną jazdę i korzystając z dedykowanych programów lojalnościowych (takich jak np. Tankuj Korzyści), możesz uzyskać tańsze paliwo – bez konieczności przesiadania się do autobusów, metra czy tramwaju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj