Gdy zima zaskoczy dekarzy.

Mimo, że przychodzi co rok i jej nadejście jest pewne, to jednak wielu zaskakuje. Mowa oczywiście o zimie. A grupą, która najczęściej jest zaskoczona „nagłym” atakiem zimy są rzecz jasna drogowcy. Co roku mimo zapowiedzi i prognoz zapowiadających opady śniegu i mróz, okazuje się, że wiele osób nie ma jeszcze zimowych opon, na ulicach tworzą się gigantyczne korki, a z radia słychać komunikaty, że zima znów zaskoczyła drogowców. A co jeśli chodzi o dekarzy? Czy im zima również może pokrzyżować plany i czy słusznie powinni się jej obawiać? Przeczytaj nasz wpis i sprawdź czy zima to dobry czas na prace dekarskie?

Zima – nienajlepszy czas dla dekarzy

Zdecydowanie zima nie jest najlepszą porą na wykonywanie prac na dachu. Mróz, wiatr, opady śniegu mogą je skutecznie uprzykrzyć. Dlatego najlepiej rozplanować prace w taki sposób, aby udało się położyć dach przed zimą. To w teorii bo wiadomo, że w praktyce bywa różnie. Na budowie zdarzają się niestety opóźnienia, które skutecznie mogą zaburzyć plan realizacji inwestycji. Co wtedy?

Nie każdy inwestor może pozwolić sobie na kilkumiesięczną przerwę na budowie. Na szczęście nagły atak zimy nie wyklucza całkowicie kontynuacji prac.

Lekki mróz nie wyklucza prac związanych z postawieniem konstrukcji dachowych. Dobry cieśla poradzi sobie również z zamontowaniem membrany, położeniem dachówki i założeniem rynien. Jednak każdy fachowy dekarz wie, że problemy mogą pojawić się przy obróbkach. Chodzi dokładnie o montaż taśm przy gąsiorach czy kalenicy bądź kominie. Muszą one być klejone na oczyszczonej, suchej powierzchni. Dodatkowo montaż musi być wykonywany przy temperaturze powyżej 0 stopni. Zatem nawet najmniejsza ujemna temperatura jest przeciwwskazaniem do wykonywania tych prac.

Na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem wykonywanie instalacji termicznej na poddaszu. Duża wilgotność i minusowe temperatury sprawiają, że efekt może być niezadowalający.

Fachowy dekarz – gwarancja sukcesu.

Najlepszym rozwiązaniem dla każdego inwestora jest zatrudnienie dobrego fachowca. Doświadczony cieśla i dekarz to gwarancja sukcesu i dobrze zrobionego dachu, który będzie nas cieszył przez lata. Fachowy dekarz wie jakie prace można wykonywać zimą i jak zrobić to, żeby efekt końcowy był zadowalający. Każdy kto buduje dom lub planuje rozpocząć taką inwestycję powinien znaleźć godnego zaufania fachowca, który wykorzysta swoje doświadczenie by zrealizować inwestycję na najwyższym poziomie. Jeśli szukasz takiego fachowca polecam ci stronę fachowydekarz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj