Mówiąc o wymianie walut, wiele osób w pierwszej chwili przywołuje na myśl tradycyjną placówkę. Trzeba jednak przyznać, że obecnie jest ona mało opłacalna. Wybierając się do oddziału, szczególnie z większą ilością pieniędzy, można wiele stracić.

Aby transakcja wymiany euro była opłacalna, warto skorzystać z internetowych kantorów wymiany walut.

Euro to drugi najważniejszy pieniądz świata. Choć Polska od wielu lat należy do UE, nie jest jeszcze w strefie euro. Na razie posługujemy się nadal polskim złotym. Jednak mnóstwo osób i przedsiębiorców korzysta z europejskiej waluty równie często, jak z rodzimej. Faktury, przelewy do/od kontrahentów, transakcje rodzinne, zarobki czy spłata kredytu to najczęstsze sytuacje, w których użytkujemy euro. Nie dziwi też fakt, że udział tej jednostki pieniężnej w krajowych transakcjach związanych z importem wynosi około 50%.

Najkorzystniejszą cenę za euro zyskamy w kantorach internetowych. Platformy posiadają o wiele niższe spready walutowe niż ich miejskie odpowiedniki bądź banki. Wynika to przede wszystkim z tego, że stacjonarne instytucje finansowe chcą zarobić na różnicy pomiędzy ceną kupna, a sprzedaży euro. Firma stosująca wysokie spready zarabia na każdej wymianie, ale jej oferta jest nieatrakcyjna dla klienta. Zdecydowanie najwyższe marże dla euro naliczają banki. W serwisach wymiany w sieci, spready walutowe są znacznie niższe.

Jednak nie tylko spread jest tu zaletą. Podczas wykonywania internetowej wymiany walut, należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które stanowią swoiste udogodnienia. Czas transakcji jest niezwykle szybki. Trwa do 15 minut, choć z reguły przewalutowane euro pojawia się zaledwie po kilku minutach na wskazanym koncie. Przewagą tej platformy jest zawsze aktualny kurs wymiany. Dzięki temu można od razu zdecydować czy jest na tyle atrakcyjny by dokonać transakcji, czy lepiej jeszcze poczekać. Kantor internetowy proponuje automatyczne zlecenie. Ustawiamy dzień i godzinę wymiany bądź podajemy kurs po jakim ma ona nastąpić. System wykona operację za nas w momencie osiągnięcia przez euro wymaganej wartości. To ułatwienie.

Podstawą korzystania z kantoru online jest bezpieczeństwo. Dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru serwisu walutowego, należy zweryfikować czy jest on rzetelny i zachowuje odpowiednie standardy, w tym czy podlega Komisji Nadzoru Finansowego oraz czy jest objęty nadzorem Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

O bezpieczeństwie świadczy także fakt szyfrowania strony www poprzez protokół SSL. Jest on widoczny w postaci zamkniętej kłódki, po lewej stronie w witrynie. Świadczy o zabezpieczeniu przepływających danych pomiędzy klientem, a kantorem internetowym. 

Kantory internetowe działają w Polsce już ponad 10 lat i cieszą się rosnącą popularnością. Aby transakcje w euro stały się opłacalne, warto więc z nich skorzystać. Dzięki internetowej wymianie europejskiej waluty można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Źródło: impreo.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj