ile żyje królik domowy

Królik to idealny zwierzak dla dzieci w wieku szkolnym, ale również dla osoby dorosłej. Ten puchaty gryzoń na pewno odwzajemni swojemu właścicielowi oddane mu uczucie. Kiedy zastanawiamy się nad wyborem zwierzaka domowego, to warto jest rozważyć zakup właśnie królika. Nie jest on trudny w opiece i przy tym wydatki związane z jego pielęgnacją są stosunkowo niedrogie, jeżeli porówna się je np. z kosztami utrzymania rasowego psa, czy też kota. Wybór uszatego gryzonia może okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób, które szukają kochającego kompana, który jednak wymaga od właściciela odpowiedniego podejścia w kwestii opieki.

Przed wizytą w sklepie zoologicznym

Nie ważne, czy chcemy posiadać złotą rybką, czy też kilka owczarków – musimy zawsze pamiętać o tym, że opieka nad zwierzęciem powinna być przemyślaną i odpowiedzialną decyzją. Warto jest dobrze poznać charakterystykę danego zwierzaka i jego potrzeby. Czas, który poświęcimy naszemu podopiecznemu również jest niezwykle istotnym aspektem, który musimy brać pod uwagę. Jeżeli nie posiadamy wolnego czasu w ciągu dnia, to bardzo ciężko będzie nam odpowiednio zająć się naszym zwierzakiem. Regularna interakcja z pupilem jest bardzo ważna. Kwestia finansowa również powinna być dobrze przemyślana przez przyszłych właścicieli np. królika. Wydatki być może nie są wielkie, ale zawsze będą one dodatkowym ciosem w domowy budżet. Jeżeli jednak mamy odpowiednią ilość czasu, dobre warunki, oraz środki do utrzymania naszego przyszłego zwierzaka, to możemy bez większych zawahań udać się do renomowanego sklepu zoologicznego, gdzie będziemy mogli legalnie zakupić zwierzę i wszystkie potrzebne akcesoria do opieki nad nim.

jak długo żyje królik domowy

Kilka słów o króliku domowym

Kiedy już zdecydowaliśmy się na zakup królika, to pozostaje nam tylko wybranie odpowiedniej sklepu, w którym kupimy i odbierzemy naszego nowego przyjaciela. W Polsce bez większych problemów znajdziemy jakościowe miejsce, w którym będziemy mogli dokonać zakupu. Przy okazji musimy wybrać również potrzebne nam akcesoria. Pierwszą i zarazem najważniejszą rzeczą jest klatka. Królik będzie spędzał w niej większość swojego życia. Warto jest więc wybrać odpowiedni model. Najbardziej istotny jest rozmiar klatki. Dobrze jest zakupić możliwie jak największą klatkę. Dzięki temu królik będzie miał dużą ilość przestrzeni dla siebie. To bardzo ważne dla jego komfortu. Na resztę wyprawki dla królika składają się: paśnik, wyściółka do klatki, gryzak, poidełko, miseczka i karma przeznaczona dla tych gryzoni. Królik domowy żyje od 5 do 10 lat. Jest to stosunkowo długi okres czasu, jeżeli chodzi o gryzonie.

1 KOMENTARZ

  1. Syn koniecznie chciał mieć króliczka, ale na ten moment zdecydowaliśmy się na chomiczka, żeby sprawdzić jak z opieką i w ogóle… może kiedyś kupimy i truśka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj