jak zabezpieczyć psa w aucie

Jak przewozić psa w samochodzie? To pytanie zadaje sobie każdy właściciel czworonoga i dobrze jest wiedzieć, jak to zrobić. Dlatego też, gdy chcemy wyjechać na wakacje lub w każdą inną podróż samochodem z naszym psem, to dobrze jest tak go zabezpieczyć, by taki czworonóg był odpowiednio zabezpieczony.

Jak bezpiecznie przewieźć psa w samochodzie?

Gdy zależy nam na tym, by bezpiecznie przewieźć psa, to trzeba przede wszystkim zapewnić mu ochronę na czas transportu. Świetnym pomysłem jest założenie na tylne siedzenia specjalnej maty, która chroni psa nie tylko przed upadkiem w razie szybkiego hamowania, ale także w razie potrzeby pies będzie mógł zwymiotować. Dzięki takiej macie będzie można w szybki sposób wyczyścić samochód z sierści i różnych pozostałości po psie, które mogą zostać po podróży. Dobrze jest też zapewnić psu komfort i w tym celu można użyć legowiska, które świetnie będzie pasowało do tego, by pies mógł w nim swobodnie leżeć.

Dodatkowo także należy pamiętać, by dla bezpieczeństwa psa założyć mu szelki wraz z pasem, który przypina się do zabezpieczeń od normalnych pasów dla ludzi. Dzięki temu czworonóg w razie wypadku będzie zabezpieczony i uchroni go to przed wypadnięciem przez szybę. Można dostosować tak pas na długość, by pies miał w trakcie transportu swobodny ruch, który nie będzie go krępował. Na dłuższą trasę dobrze jest zabrać także zabawki, którymi może się zająć. Dzięki temu może odbyć się bezpieczna podróż  z pupilem, bez obawy, że coś mu się może złego przytrafić.

jak można zabezpieczyć psa w samochodzie

Gdzie można kupić ochronne maty do przewozu psa?

Takie maty dla psa są dostępne w sklepach z artykułami dla zwierząt oraz w zoologach. Co ważne można również dostać takie maty w sklepach internetowych, dzięki czemu będziemy mieć wiele możliwości wyboru. Warto też dodać, że są różne rodzaje i kolory takich mat tak, by można je dopasować do różnej wielkości samochodu oraz psa. Dzięki temu staje się bezpieczna podróż z pupilem zarówno na krótkie, jak i na długie trasy. Co więcej, to niektóre rodzaje mat można również prać w pralce, przez co idealnie utrzyma się je w czystości i mogą dzięki temu służyć nam przez wiele sezonów.

Bezpieczna podróż z pupilem to priorytet wszystkich właścicieli czworonogów. Dzięki temu, że zapewnimy naszym psom ochronę przed różnymi czynnikami, to taka podróż nie jest dla nich zbyt stresująca. Jeśli piesek jeździ z nami od małego, to jest w stanie bardzo szybko polubić taki rodzaj podróżowania, który gwarantuje mu bezpieczeństwo, ale również da się bez problemu nauczyć takiej jazdy starszego psa.

2 KOMENTARZE

  1. Na ten temat powinny iść kampanie w telewizji żeby ludzie byli świadomi!!!! Ale wolą nam ładować do głowy mało istotne bzdury!!!!

  2. Dobry poradnik. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jakie tragiczne w skutkach może być niewłaściwe zabezpieczenie psa w podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj