Urządzanie domu zwykle wymaga od nas bardzo dużo decyzji dotyczących wyboru podłogi, koloru ścian, listew przypodłogowych czy lamp. Gdy ten etap się zakończy, wstawiamy meble, a potem okazuje się, że we wnętrzach brakuje przytulności. Zobaczmy jak stworzyć przytulne domowe wnętrze.

Ubierz ściany

Puste ściany bardzo ochładzają wnętrze i sprawiają, że wydaje się ono zimne i nieprzyjazne. Jeśli zatem chcesz dodać aranżacji nieco ciepła, to powieś coś na ścianach. To mogą być zdjęcia Twojej rodziny, zdjęcia z podróży czy zdjęcia pięknych miejsc, o których marzysz. Mogą to być również obrazy w nowoczesnym stylu lub proste, czarno-białe grafiki. Wybór jest bardzo szeroki i zależy od tego, w jakim stylu urządzasz wnętrze.

Możesz zdecydować się zarówno na duże obrazy, wieszając je pojedynczo lub zgrupowane po 2 – 3 obok siebie, jak i na kompozycje złożone z większej liczby ramek w różnych rozmiarach. Warto przejrzeć zdjęcia gotowych aranżacji wnętrz i zainspirować się nimi, żeby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Ciekawym pomysłem, o którym powinny pomyśleć szczególnie właściciele niewielkich wnętrz, jest powieszenie na ścianie luster. Nie dość, że to świetny sposób na „ubranie” ścian, ale również doskonała metoda na optyczne powiększenie przestrzeni. Idealnie sprawdza się w każdym pomieszczeniu, nie tylko w przedpokoju czy łazience, w których lustro jest wyposażeniem obowiązkowym.

Zadbaj o dodatki

Na przytulność wnętrza wpływają również wszelkie dodatki dekoracyjne, dzięki którym dom przestaje być wnętrzem katalogowym czyli nudnym i nijakim. Mamy tu na myśli takie dekoracje do domu jak świeczniki, ozdobne pudełka, wazony, kosze czy świece. Ich różnorodność jest tak wielka, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie, niezależnie od tego, czy urządza dom w stylu nowoczesnym, skandynawskim, retro czy glamour.

Wybierając je staraj się zadbać o to, by pasowały do stylu Twojego wnętrza. Możesz je ustawić na komodzie, szafce, obok kanapy czy na stole. Ważne, by zachować umiar, a jednocześnie nie pozostać z wrażeniem wnętrza, w którym nikt nie mieszka. Koniecznie trzeba więc znaleźć złoty środek, dzięki któremu aranżacja nabierze przytulności, ale nie będzie zagracona.

Wykorzystaj tekstylia

Ogromny wpływ na wrażenie przytulności w domu mają również tekstylia. Niektórzy słysząc tekstylia we wnętrzach widzą oczyma wyobraźni mocno drapowane firany i ozdobne zasłony, co oczywiście nie w każdym wnętrzu się sprawdza. Prawda wygląda jednak zupełnie inaczej, bo pisząc o tekstyliach, które pomagają zadbać o przytulność wnętrza, mamy na myśli nie tylko dekoracje okien, ale również poduszki, pledy, dywany czy obrusy.

To od Ciebie zależy, które dodatki tekstylne wybierzesz do swojego wnętrza. Być może stwierdzisz, że kilka poduszek ozdobnych na kanapie wystarczy, a być może będziesz wolał wybrać niewielki ozdobny dywan ułożony w części wypoczynkowej. Każdy z tych elementów wpłynie pozytywnie na aranżację i sprawi, że wnętrze Twojego domu stanie się przytulniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj