Bankiet jest jednym z wydarzeń, podczas których obowiązuje strój formalny. Co możemy ubrać, by czuć się dobrze i sprostać wymaganiom dress code’u?

W większości przypadków bankiety organizuje się w odniesieniu do działalności biznesowej, ale nie jest to reguła. Musimy jednak pamiętać, że zawsze jest to wystawna i formalna impreza, podczas której nasz strój jest bardzo ważny. Zastanówmy się, co możemy wziąć pod uwagę.

Inna pora dnia to inny strój

Wydawałoby się, że eleganckie przyjęcia odbywają się tylko wieczorami, mimo to bywają wyjątki. Możemy dostać zaproszenie na bankiet, który będzie miał miejsce do południa i wiązał się na przykład z konferencją albo promocją konkretnego produktu. Wtedy też możemy ubrać się w strój biznesowy, czyli na przykład damski garnitur. W sytuacji, kiedy na zaproszeniu widnieje godzina popołudniowa lub wieczorna, skoncentrujmy się na stroju wieczorowym. Sprawdzą się na przykład sukienki wieczorowe w sklepie internetowym Bialcon.

Propozycje stylizacji

Bankiety odbywające się w ciągu dnia najczęściej są nieco mniej uroczyste niż te zaplanowane na późniejszą porę. Wtedy też możemy założyć garsonkę lub garnitur. Pod spodem powinna być koszula albo elegancka bluzka. Możemy skupić się na klasycznych kolorach jak granat, ale odpowiednie będą też pastele, czy butelkowa zieleń. Wydawałoby się, że najłatwiej założyć czarno-białe zestawienie, ale nie byłby to zbyt trafny wybór i wyglądałybyśmy zbyt formalnie.

Szykując się na wieczorne przyjęcie, weźmy pod uwagę sukienkę koktajlową, elegancki kombinezon, ewentualnie wieczorowy garnitur. Rewelacyjnie sprawdzi się mała czarna. Poza nią stawiamy na ciemniejsze kolory jak brąz, grafit, granat i czerń. W sytuacji, kiedy na zaproszeniu będzie informacja o tym, że zaprasza się nas na bankiet w stylu black tie, sukienka musi być przynajmniej za kolano.

Wybierając kreację, pamiętajmy, że idziemy na przyjęcie formalne, a więc nasz strój nie może mieć głębokiego dekoltu czy wycięć. Zwróćmy też uwagę, czy sukienka nie jest za krótka i czy ma rękawy. Istotną kwestią są zdobienia. Strój na bankiet powinien być elegancki, ale przy tym skromny i formalny.

Co na górę?

Częstym dylematem jest odzież wierzchnia. Na pewno nie możemy sięgać po swetry, kurtki jeansowe, a zimą po kurtki puchowe. Koniecznie postawmy na żakiet, bolerko lub płaszcz. Zamiast grubych szalików i czapek, sięgajmy po jedwabną apaszkę. Nie zapominajmy także o rajstopach, idealnie będą na przykład eleganckie rajstopy czarne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj