jak ozdobić dom na święta

Święta, to magiczny czas. Kojarzą się z ciepłem, spokojem, zapachem choinki, dobrym jedzeniem. To czas spotkań w rodzinnym gronie. Jak zatem udekorować dom na święta? Wszystko zależy od wyobraźni, upodobań, klimatu, jaki chcemy stworzyć. 

Lampki – ważna dekoracja świąteczna każdego domu

Lampki tworzą wyjątkowy klimat. Tradycyjnie wiesza się je na choince, choć to nie jedyne miejsce, gdzie warto je umieścić. Można przystroić nimi ogród czy balkon, można też udekorować nimi poszczególne pokoje. Zawiesić można je dosłownie wszędzie, ułożyć je na meblach, przyczepić do ścian, położyć na półce nad kominkiem, owinąć nimi nogi od stołu etc. To kwestia gustu i wyobraźni. 

Skarpety świąteczne, gwiazdki, czapka Mikołaja, dzwoneczki i inne świąteczne dekoracje

Od dekoracji świątecznych uginają się półki sklepowe jeszcze na długo przed świętami. Wybór zależy od upodobań, wyobraźni i klimatu, jaki chcemy stworzyć. Częstą dekoracją świąteczną są świece, w tym zapachowe, które rozmieszczone w różnych częściach domu napełniają go wyjątkowym zapachem. Oczywiście w domu nie może zabraknąć choinki, czy świątecznego stroika.

Skarpety świąteczne, to ciekawy pomysł, można w nich ukryć drobne prezenty dla dzieci, ale nie tylko. Bombki dekoracyjne, które można postawić w różnych miejscach, to coraz częstszy widok. W sprzedaży jest bardzo dużo rodzajów gwiazdek świątecznych, które można rozmieścić w różnych częściach domu. Zazwyczaj obsypane brokatem, mienią się w świetle lampek i świec, tworząc niezwykłą atmosferę.

Tak samo dzwoneczki, świąteczne pajacyki, kokardy, kwiaty, jak Gwiazda Betlejemska, będące dekoracją stołu, czy zdobiące meble, również dodadzą świątecznego klimatu. Dekoracje z brokatem jak łańcuszki, kolorowe druciki i inne, które można dowolnie formować, mogą służyć do ozdobienia zwykłych przedmiotów, jak na przykład doniczek, co nada im świątecznego wyrazu.

jak udekorować dom na święta

Jak udekorować dom na święta, by nie przesadzić?

Choć wszystko zależy od naszych upodobań i wyobraźni i zaplanowanej koncepcji, warto zachować umiar. Klimat ma być przytulny i przyjemny, więc jeśli stworzymy klimat z dyskoteki, osiągniemy zupełnie inny efekt. Dobrze jest rozmieścić lampki w różnych częściach domu, trochę gwiazdek, kilka świec, skarpet i innych elementów.

Warto rozmieszczać wszystko w pewnych odległościach od siebie. Dobieramy też rzeczy kolorystycznie i choć kolory można mieszać, warto robić to z tak zwanym smakiem. Trzeba mieć pomysł, popróbować trochę, zanim stworzy się tę ostateczną formę dekoracyjną. Klimat powinien być świąteczny, ciepły i miły, przynosić spokój i ukojenie.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj