jak zmyć naklejkę z szyby samochodu

Eliminowanie naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby pojazdu to rzecz prosta jedynie z pozoru. Struktura nalepki powoduje, iż ciężko ją odkleić, natomiast podczas czynności usuwania zwykle są na szybie pozostałości folii oraz kleju.

Naklejki na szybie – czym się różnią?

Najzwyklejsze papierowe naklejki, jakimi niejednokrotnie bawią się dzieci, hipotetycznie prosto jest usunąć. Są natomiast takie naklejki, które niezwykle trudno usunąć z szyby czy karoserii auta, zwłaszcza jeżeli były wcześniej zrywane, jednak bez efektu (na szybie zostały pozostałości kleju oraz samych etykiet) lub jeśli znajdują się na szybie niezwykle długo. Foliowe oraz winylowe naklejki rzadziej pozostawiają na przestrzeni szyby pozostałości kleju – powszechnie udaje się odkleić je w pełni.

Jak usunąć naklejkę z szyby samochodowej? Ogrzewanie szyby

Do usunięcia naklejki z szyby pojazdu można zastosować opalarkę – w codziennych warunkach pewnym wyjściem jest zastosowanie suszarki do włosów. Oba te narzędzia ułatwią w ociepleniu szyby auta. Należałoby także zwrócić uwagę na to, że też łatwiej będzie odkleić naklejki z szyby podczas ciepłych słonecznych dni. Dzięki dużej temperaturze powietrza ogrzewa się wtedy zarówno szyba, jak również etykieta. W mroźniejsze dni, potrzebne może okazać się delikatne podgrzanie ich. Jeżeli do usunięcia naklejki chcesz wykorzystać suszarkę do włosów, nakieruj strumień gorącego powietrza wprost na kartkę i jej najbliższe okolice.

Jak pozbyć się pozostałości kleju z szyby?

Jeżeli po naklejce nadal pozostają ślady z kleju, możemy usunąć je ściereczką zwilżoną rozczynnikiem. Jakim? Nadaje się do tego aceton do paznokci czy benzyna ekstrakcyjna, jednak będziemy musieli zużyć sporo tych preparatów i trochę się nagimnastykować, zanim w pełni usuniemy klej i naklejkę z szyby samochodu. Korzystnym wyjściem może okazać się rozpuszczalnik nitro, jednak pamiętajmy, iż jest on agresywny oraz niezwykle szybko można przy nim zniszczyć przestrzeń deski rozdzielczej. Należy być niezwykle delikatnym i odpowiednio zabezpieczyć samą deskę, by uchronić ją przed ewentualnymi odbarwieniami czy uszkodzeniem.

jak zmyć naklejki z szyby samochodowej

Jak usunąć klej po naklejce z pojazdu?

Pamiętaj, iż podczas zdejmowania nalepki może się ona rozszczepić. Możliwości są zatem trzy: czy naklejka odejdzie od razu cała, czy zejdzie jej zewnętrzna powierzchnia, a spodnia zostanie na szybie, czy pozostanie po niej nieco kleju oraz pozostałości folii. W którymkolwiek z tych przypadków, z całą pewnością przyda ci się prosty sposób na to, jak wyeliminować ślady po naklejkach na samochodzie. W wypadku konieczności zdjęcia innej powierzchni, działaj zgodnie z instrukcją dotyczącą odklejania nalepki: ogrzej oraz odrywaj ją palcami, aby nie porysować lakieru. Jeżeli pragniesz jedynie usunąć klej po naklejce z szyby samochodu czy małe pozostałości folii, zastosuj w tym celu przygotowany rozcieńczalnik oraz ściereczki.

Po wszystkim wystarczy dokładnie umyć szyby w samochodzie płynem do szyb i dobrze wypolerować, by ewentualne smugi nie przeszkadzały podczas prowadzenia auta.

1 KOMENTARZ

  1. U mnie sprawdziła się benzyna ekstrakcyjna- zmyła klej bez skrobania. Minusem jej jest to, ze trzeba potem dobrze odtłuścić szybe i uważać, zeby nie kapnęło na tapicerkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj