Połysk na włosach był modny, jest modny i zapewne modny będzie. Jak zatem uzyskać efekt glow na włosach, a przy tym dobrze się prezentować? Do wyboru jest kilka metod, czyli możliwe jest użycie różnych kosmetyków. Można w końcu zdecydować się na żel, brylantynę, pastę do włosów albo pomadę. Czym się charakteryzują i które rozwiązanie będzie najlepsze? Jak najszybciej uzyskać efekt błyszczącego wykończenia męskiej czupryny? Tego dowiecie się z naszego poradnika.

Żel do włosów – poznaj jego charakterystykę i dowiedz się jak sprawdza się do efekt „glow”

Żel do włosów przede wszystkim sprawdza się w przypadku krótkich fryzur. Jeśli chcesz uzyskać efekt włosów ulizanych, to musisz sięgnąć po produkt, który ma mocny stopień utrwalenia. Natomiast gdy chcesz uzyskać efekt „wet look”, czyli fryzurę jak po wyjściu z wody, to żel o średnim stopniu utrwalenia będzie odpowiedni. Żel nadaje się do stosowania na włosy suche, ale i wilgotne. Tutaj bardzo ważne jest, by nie przesadzić z ilością kosmetyku. Wokół żelów do włosów narosło sporo mitów. Warto jednak wiedzieć, że dobrej jakości żel do włosów nie łuszczy się, nie spływa z włosów i ich nie obciąża. Oczywiście trzeba uważać aby nie osiągnąć efektu sklejonej skorupy, zatem umiar ma tu zawsze znaczenie. Warto jednak wiedzieć, że ze względu na zawartość dużej ilości wody, ten kosmetyk łatwo zmywa się z włosów.

Brylantyna do włosów – czy można z jej pomocą wykonać błyszczący zaczes?

Brylantyna do włosów dobrze sprawdza się do fryzur typu „wet hair”. Można zdecydować się na brylantynę w formie żelu, sprayu, a nawet wosku. Brylantyny nie można wcierać w skórę głowy, bo wtedy fryzura wygląda nieświeżo. Podobnie jak w przypadku żelu należy nakładać niewielką ilość na dłonie, a następnie przeczesać włosy. Brylantyny tworzone są z wosków, estrów kwasów tłuszczowych i węglowodorów, emulgatorów, umożliwiających utrzymanie emulsji, a także środków powierzchniowo czynnych, dzięki którym można produkt zmyć z głowy.

Pasty a pomady do włosów – czym się różnią?

Do wykonania fryzury z efektem glow sprawdzają się zarówno pasty do włosów, jak i pomady. Warto poznać różnice pomiędzy tymi produktami. Pasta do włosów to produkt tradycyjny używany jeszcze przez naszych dziadków. Trzeba wiedzieć, że nie nadaje się ona raczej do włosów cienkich i słabych. Można ją używać w przypadku normalnych albo twardych i grubych włosów. Nadają fryzurze połysk, ale mocno jej nie usztywniają, zatem sprawdzą się do wykonania zaczesanej fryzury z efektem „glow”. Jeśli chodzi o pomady do włosów to do wyboru są woskowe, wodne lub wodno-woskowe. Pomady woskowe mają w swoim składzie także oleje. Są niezwykle odporne na wilgoć. Jednak ich dużym minusem jest fakt, że bardzo trudno zmyć je z głowy i wymaga to użycia i to kilkakrotnego szamponu. Ponadto powinien być to szampon, który ma odpowiednią formułę. Zatem znacznie prostsze w użyciu są pomady wodne. Są wprawdzie mniej odporne na wilgoć, ale nie będzie problemów z ich zmyciem z głowy. Sprawdzą się do fryzur krótkich, natomiast woskowe lepiej sprawdzą się w przypadku męskich fryzur półdługich i długich. Na pewno ich używanie wymaga większej wprawy. Markowe pomady do włosów męskich zapewniają jednak trwały i zadowalający efekt na cały dzień.

Szybki sposób na efekt „glow” na Twojej głowie

Bez wątpienia najprostszym sposobem na uzyskanie włosów z efektem glow jest ich przetłuszczenie. To oczywiście żart, a raczej suchar, bo jednak nikt nieświeżych włosów mieć nie chce. Zatem jak szybko uzyskać efekt glow na swojej głowie? Na początek konieczne będzie umycie włosów. Trzeba wybrać szampon do nich dopasowany i pamiętać, by myć włosy letnią wodą. Dzięki temu stylizacja będzie udana, a włosy nie będą wyglądały na nieświeże. Włosy można lekko podsuszyć ale lepiej suszyć je ręcznikiem i na chwilę pozostawić do przeschnięcia. Na lekko wilgotne włosy można już nakładać produkt do stylizacji najlepiej pomadę do włosów. Szybki efekt glow to niewątpliwie wspomniany przez nas wielokrotnie zaczes. Wystarczy wszystkie włosy gładko zaczesać do tyłu po użyciu niewielkiej ilości produktu. Znacznie trudniejsze będzie uzyskanie pompadour czy nawet quiff z efektem glow, bo włosy trzeba modelować albo dłużej układać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj