Wybierasz się do stolicy Tatr, ale nie masz pojęcia, jak zabrać się za organizację tej wyprawy? Warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które wcześniej zaplanowane pozwolą ci lepiej zarządzać czasem na miejscu. Nie zapomnij również o wcześniejszej rezerwacji apartamentu w Zakopanem oraz określeniu swoich planów: zostajesz w mieście, czy wyruszasz wysoko w góry? Poznaj kilka sprawdzonych porad, jak efektywnie zaplanować pobyt w Zakopanem.

Na co zwrócić uwagę, planując wycieczkę do Zakopanego?

Zanim spakujesz walizkę i ruszysz w drogę, zastanów się nad poniższymi kwestiami.

  • Plan zwiedzania. Czy wolisz pojechać do miasta oraz poznawać jego uroki, czy wolisz zaszyć się wysoko w górach i w ciszy kontemplować naturę?
  • Nocleg. To bardzo ważny czynnik, bez którego ciężko będzie o udany wyjazd. Łączy się on bezpośrednio z planem zwiedzania.
  • Podróż. Jedziesz samochodem czy autobusem, a może pociągiem? Niezależnie od tego, jaki środek transportu preferujesz, plan zwiedzania oraz nocleg powinny być dopasowane również do tego, w jaki sposób podróżujesz.

Apartamenty Zakopane, czyli najlepsze noclegi w mieście

Zostały stworzone dla fanów wspaniałych widoków z okien, prywatności oraz przestrzeni, ale również odpowiedniego stosunku cen do jakości

Wszystkie apartamenty w górach są zazwyczaj ulokowane w malowniczych okolicach. Szukając dla siebie idealnego miejsca, nie musisz się więc martwić brakiem widoków. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na lokalizację danego miejsca. Nie tylko krajobrazy za oknem są istotne! Apartamenty Zakopane są tak chętnie wybierane przez gości, ponieważ mają bardzo dobre połączenie z centrum miasta. Miejsce, które położone jest 100 lub 200 metrów od Krupówek jest doskonałym rozwiązaniem, gdy podróżujesz z małymi dziećmi lub chcesz mieć dostęp do największych atrakcji Zakopanego na wyciągnięcie ręki. Nie warto zapominać także o bliskości sklepów spożywczych, czy tych z pamiątkami.

Jeśli jednak bardziej zależy Ci na podróżowaniu po szlakach, wybierz noclegi w górach lub szukaj ofert wśród apartamentów Kościelisko.

Zwiedzasz miasto czy podziwiasz uroki przyrody? A może jedno i drugie?

Które trasy i miejsca warto odwiedzić, w trakcie weekendowego pobytu w Zakopanem, jeśli chce się wybrać na dłuższy, ale niezbyt trudny spacer?

  • Szlak na Morskie Oko– jedna z najpopularniejszych tras i jedna z najłagodniejszych. Prowadzi przez Łysą Polanę, Palenicę Białczańską, Wodogrzmoty i Włosienicę.
  • Szlak na Kasprowy Wierch– na górę można dojechać kolejką, ale nie tylko. Możesz wybrać się również na dłuższy, ale bardzo przyjemny spacer. Masz co najmniej kilka szlaków do wyboru: zielony (trwa ok. 3,30 godz.), niebieski (ok. 3,40 godz.) lub żółty (ok. 3,45 godz.).

Bardziej wymagające trasy z Zakopanego to m.in. szlak turystyczny na Giewont (np. przez Dolinę Strążyńską), droga na Rysy (2503 m n.p.m.) oraz szlak na Orlą Perć uważany za najniebezpieczniejsze podejście.

W polskiej stolicy Tatr nie brakuje atrakcji, nawet w sezonie jesiennym. Po zakończeniu wakacji można tu zobaczyć kilka ciekawych miejsc, które mogą zainteresować Cię nawet, jeśli byłeś już kiedyś w Zakopanem. Należą do nich m.in.:

  • Krupówki– najpopularniejsza i najbardziej reprezentacyjna ulica Zakopanego. Na pobliskich straganach można kupić m.in. lokalne pamiątki, np. ciupagi i kierpce, oraz potrawy najbardziej kojarzone z tym regionem. Są to tak przez wszystkich lubiane oscypki. Najczęściej podaje się je w dwóch wersjach do wyboru: smażone lub ugrillowane z owocowym dżemem.
  • Muzeum Tatrzańskie– powstało w 1892 roku, w związku z czym jest jednym z najstarszych tego typu obiektów w Polsce. Zbiory muzeum są podzielone na 6 działów, m.in.: sztukę, etnografię, ochronę zabytków oraz bibliotekę. Dzięki muzeum możesz dowiedzieć się m.in. czym charakteryzuje się przyroda Tatr.
  • Równina Krupowa – jest to park, który znajduje się bardzo blisko Krupówek. Z parku rozciąga się bowiem piękny widok na Tatry i Giewont, czyli najbardziej rozpoznawalny masyw, który przypomina śpiącego rycerza.

Dodatkowo, jeśli mało ci wrażeń, odwiedź koniecznie willę Koliba i mieszczące się w niej Muzeum Stylu Zakopiańskiego, dzięki któremu poznasz cechy charakterystyczne XIX-wiecznych domków góralskich. Jeśli starczy Ci czasu odwiedź również Galerię Władysława Hasiora, Dom do góry nogami oraz Gubałówkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj