Dokonując wyboru modelu drzwi, decydujemy o bardzo ważnym elemencie wyglądu zewnętrznego domu. Estetyka stolarki, ścian i dachu musi ze sobą współgrać. Powinniśmy trzymać się wyznaczonej stylistyki, w innym wypadku nasz budynek będzie negatywnie wyróżniał się już z perspektywy chodnika. Ale wygląd drzwi to nie wszystko. Są one nam potrzebne przede wszystkim do ochrony przed atakiem złodziei. Jakiego rodzaju materiał zapewni to w największym stopniu?

Drzwi zewnętrzne drewniane – nowoczesne i klasyczne

Najpopularniejszą opcją są drzwi drewniane. Z pewnością ich największą zaletą jest atrakcyjna forma. Drewno jest plastyczne, więc możemy wyrzeźbić w nim dowolny kształt. Oczywiście, im bardziej klasyczny styl, tym bogatsze zdobienia. Najbardziej cenionym surowcem jest dąb, który jest uznawany za najbardziej szlachetne źródło drewna. Do zalet tego rodzaju drzwi należy dość dobra wytrzymałość na czynniki atmosferyczne i doskonała termoizolacja. Największym minusem jest zaś niska odporność na zniszczenia mechaniczne, co przekłada się bezpośrednio na poziom zabezpieczenia przed włamaniami.

Metalowe drzwi zewnętrzne

Drzwi wykonane ze stali lub aluminium charakteryzują się dużo gorszą niż drzwi zewnętrzne drewniane izolacją cieplną i dźwiękową. Najbardziej istotnym argumentem za ich instalacją jest nowoczesny wygląd. Jeśli wykańczamy minimalistyczny budynek, metalowe drzwi pozbawione elementów dekoracyjnych będą prawdopodobnie najlepszym wyborem. Posiadają one oczywiście dużo lepsze właściwości antywłamaniowe niż zewnętrzne drzwi drewniane.

Drzwi wykonane z PCV

Mówimy co prawda o drzwiach z tworzywa sztucznego, jednak polichlorek winylu nie jest jedynym materiałem, z jakiego są one zrobione. Aby były wystarczająco odporne na próby włamania, w środku musi oczywiście znaleźć się metalowa płyta o wysokim stopniu wytrzymałości na czynniki mechaniczne (zwykle wykonana jest ona z aluminium). Na wysokim poziomie stoi izolacja akustyczna i cieplna tego rodzaju drzwi zewnętrznych. Do wad należy jednak zaliczyć zupełny brak możliwości indywidualizacji – płyty PCV służące do produkcji drzwi są tłoczone według wzoru.

Niezależnie od tego, jakie parametry dotyczące przepuszczalności i bezpieczeństwa mają poszczególne modele drzwi, i tak decyzja o zakupie któregoś z nich podejmowana jest najczęściej przez pryzmat naszego poczucia estetyki. Warto jednak zapoznać się z pełnym opisem produktu, by nabrać pewności, że spełni on wszystkie nasze oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj