Oczekiwany przez wszystkich sezon wakacyjny musi kojarzyć się z dobrą pogodą. Kiedy jednak pojawią się wytęsknione upały, nie wyobrażamy sobie życia bez chłodnych napojów, lodów czy soczystych owoców, które mają nas ochłodzić. Lodówki królują w kuchniach Polaków, dlatego w sezonie letnim często decydujemy się na zmianę sprzętu, a od wielu lat zaufaniem obdarzamy tę samą markę. Polski Instytut Badań Jakości zbadał, że według konsumentów Samsung jest najlepszą marką wśród lodówko-zamrażarek.[1] Wybór ten potwierdzają także dane dotyczące sprzedaży detalicznej.[2]

W badaniu udział wzięło 1000 respondentów, którzy oceniali 19 marek lodówek. Najwyższe noty otrzymały sprzęty Samsung, które najczęściej były uznawane przez konsumentów za niezawodne i będące gwarancją wysokiej jakości. Czego dokładnie w takim razie oczekujemy od lodówki?

Idealne warunki przechowywania

Nadrzędną funkcją jest oczywiście przechowywanie żywności w najbardziej optymalnych dla niej warunkach. Popularna technologia No Frost zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, by niwelować wilgoć, która prowadzi do powstawania szronu. Coraz częściej jednak zależy nam również na wydajności i jakości przechowywania, dlatego rozwiązania Metal Cooling i Triple Cooling™ mają zapewnić stabilną temperaturę wewnątrz urządzenia i szybszy powrót do ustawionej temperatury po otwarciu drzwi. Osobne obiegi powietrza gwarantują, że zapachy różnych rodzajów produktów nie będą się przenikać, co zdecydowanie wpływa na walory przechowywanych potraw czy składników. Dla dostosowania temperatury do konkretnych produktów np. serów, wina czy ryb, warto szukać urządzeń ze strefą Cool Select+ lub FlexZone, która umożliwia ustawienie różnych trybów w zakresie temperatur od 2˚C do -23˚C. Lodówka Food Show Case czyli zastosowanie podwójnych drzwi w wybranych modelach lodówek, pozwala na przechowywanie z przodu tych produktów, po które sięgamy najczęściej. Dzięki temu otwierając jedną parę drzwi możemy sięgać po artykuły spożywane najczęściej, nie wpuszczając do lodówki zbyt wiele ciepła.

Trwałość, niezawodność, energooszczędność

W dalszym ciągu wysoko cenimy niezawodność, dlatego z chęcią sięgamy po sprzęty certyfikowane lub z odpowiednio długą gwarancją, która pozwala nam dokonać wyboru na lata. Lodówki marki Samsung wyposażone są w silnik Digital Inverter™, który powoduje, że zużycie energii jest nawet o 30% niższe[3] niż w lodówkach z tradycyjnym silnikiem. Dzięki czujnikom zewnętrznym i wewnętrznym zastosowany tu kompresor automatycznie dostosowuje swoją pracę do zapotrzebowania na chłodzenie. Jego niezawodność została zbadana i potwierdzona przez niemiecki instytut VDE[4], który po przeprowadzeniu testów określił żywotność kompresora na ponad 20 lat.

Design

Decydując się na wymianę sprzętów kuchennych, coraz częściej zwracamy uwagę na wygląd urządzeń, dobierając te, które będą ozdobą serca domu. Zarówno sprzęty wolnostojące jak i te do zabudowy muszą być nie tylko funkcjonalne, ale także reprezentować nasze gusta. Nawet pojemne 2-, 3- lub 4-drzwiowe lodówki typu Multidoor, dzięki prostocie wykończenia, wtapiają się w zabudowę kuchenną, tworząc całość z pozostałymi meblami. Odpowiedzią firmy Samsung na najnowsze trendy ze świata designu jest wzornictwo Kitchen Fit™. Eleganckie fronty ze stali szczotkowanej dodają aranżacji wyjątkowego stylu, a perfekcyjnie spasowane z frontem mebli boki sprawiają, że lodówka jest spójnym elementem eleganckiej kuchennej aranżacji. Zastąpienie uchwytów w drzwiach lodówki niewidocznymi podchwytami jest kolejnych z zabiegów mających na celu ujednolicenie przestrzeni i nadanie lodówce eleganckiej i nowoczesnej formy. Wyjątkowy design lodówek Samsung doceniony został prestiżową nagrodą IF Design Awards[5]. Dbałość o wygląda nie przysłania jednak funkcjonalności, która w dalszym ciągu ma dla konsumentów kluczowe znaczenie. Zastosowanie technologii SpaceMax™ pozwala na zyskanie dodatkowej przestrzeni we wnętrzu urządzenia przy takich samych wymiarach zewnętrznych.

Źródło: Samsung

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj