Kotły c.o. z klasą 5 – rewolucyjne i ekologiczne urządzenia grzewcze

Kotły centralnego ogrzewania obecnie przechodzą wielką rewolucję. Ma to związek z dużą ilością produkcji szkodliwego smogu oraz zanieczyszczeń. Jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia, tak duże zanieczyszczenia powietrza. Obecnie wprowadzane są na rynek innowacyjne urządzenia, które emitują bardzo mało ilość dwutlenku węgla, pyłów oraz szkodliwych gazów. Dzięki nim możemy zmienić nasze środowisko i zadbać o swoje zdrowie.

Klasy jakości kotłów

Norma PN-EN 303–5:2012 jest normą oznaczającą ograniczenie emisji spalin i zanieczyszczeń. Według niej powstały trzy klasy jakości kotłów podzielnie według pewnych kryteriów:

  • Klasa 3 jest klasą najniższą i bardzo zbliżoną do zabrzańskiego Certyfikatu Bezpieczeństwa Ekologicznego. W skład kotłów klasy 3 wchodzą głównie kotły podajnikowe. Niemożliwe jest dostanie się do tej klasy kotłów zasypowych górnego spalania.
  • Klasa 4 należy do klas średnich i znajdziemy w niej kotły zasypowe dolnego spalania oraz kotły podajnikowe przystosowane do spalania węgla.
  • Klasa 5 to najlepsza pod względem ekologicznym klasa. Jeszcze kilka lat temu w jej skład wchodziły tylko i wyłącznie kotły na pellet. Obecnie znajdują się tutaj również kotły retortowe na węgiel.

Kotły c.o. z klasą 5 – czym się wyróżniają?

Kotły c.o. z klasą 5 od niedawna królują na rynku centralnych urządzeń grzewczych. W celu dostania się do sprzedaży takich kotłów muszą być spełnione liczne warunki. Przede wszystkim kotły powinny spełniać normę PN-EN 303-5:2012. Posiadać certyfikaty 5 klasy i ecodesign określające próg emisji dla tlenków azotu. Kotły c.o. z klasą 5 muszą mieć specjalne etykiety energetyczne oraz być poddawane przeciętnej sezonowej sprawności kotła.

Urządzenie Eco zwłaszcza kotły klasy 5 nie należą do najtańszych, więc państwo Polskie powoli zaczyna wprowadzać różne dotacje na tego typu urządzenia. W celu otrzymania dotacji wybrane urządzenie musi posiadać certyfikat Ecodesign. Certyfikat świadczy o wysokiej efektywności i czystości spalania kotła. W tej grupie znajdą się kotły spalające paliwo w sposób niewidoczny i niewyczuwalny. Emitują one mniej niż 10% zanieczyszczeń i są bardzo przyjazne środowisku.

Kotły c.o. z klasą 5 – dostępne i oferowane przez polskie firmy

Jednym z cenionych producentów i sprzedawców kotłów c.o. z klasą 5 jest firma Moderator. Tworzy swoje urządzenia zgodnie z najostrzejszymi normami bezpieczeństwa i emisji spalin. W asortymencie posiada liczne urządzenia przystosowane do używania w gospodarstwach jednorodzinnych lub większych. Doskonałym i najczęściej wybieranym urządzeniem grzewczym od Moderatora jest kocioł Biomaster.

Kotły c.o. z klasą 5 muszą spełniać wiele warunków i posiadać liczne certyfikaty, aby mogły znaleźć się w sprzedaży. Jednym z nich jest kocioł Biomaster wyprodukowany przez firmę Moderator.

Kocioł Biomaster dostępny jest w sprzedaży z różną mocą 15, 23 lub 30 kW. To w pełni automatyczne i profesjonalne urządzenie grzewcze, które już ma licznych zwolenników. Spełnia najbardziej rygorystyczne normy środowiskowe i zachowuje wysoką wydajność. Użytkownicy kotła Biomaster chwalą go za możliwość komfortowej i czystej obsługi.

Kocioł automatyczny Biomaster posiada najważniejsze dla niego certyfikaty – certyfikat 5 KLASY oraz ECODESIGN. W budowie kotła Biomaster na uwagę zasługuje palnik oraz podwójny system czyszczenia. System czyszczenia jest bardzo skuteczny i zachowuje przy tym maksymalną efektywność spalania. Kocioł Biomaster jest urządzeniem w pełni zautomatyzowanym i dającym najwyższy komfort użytkowania. Dodatkowo pochwalić się może opcjonalnymi dodatkami – wężownicą chłodzącą lub wizjerem umożliwiającym stałą kontrolę płomienia wewnątrz kotła.

Kotły Biomaster to kotły c.o. z klasą 5, które uwielbiają osoby nie lubiące poświęcania dużej ilości pracy urządzeniom grzewczym. Kocioł można dowolnie ustawiać i kontrolować za pomocą Internetowego Systemu Sterowania Spalaniem i Dystrybucją Ciepła. Dzięki temu urządzenie może być włączone, nawet jak jesteś poza domem. Stale możesz je kontrolować i zmieniać jego ustawiania z dowolnego miejsca na świecie.

Główne zalety kotła c.o. z klasą 5 Biomaster to wysoka sprawność – 93%. Podwójny system czyszczenia ograniczający obsługę urządzenia. Konstrukcja rurowa zastosowana w wymienniku spełniające najwyższe normy wydajności i trwałości. Stal atestowana wykorzystana do produkcji kotła zapewnia najwyższe standardy jakości i szczelności. Kocioł Biomaster to pewność, że będziesz posiadał urządzenie grzewcze ekologiczne, wydajne i sprawne przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj