Zaczynasz przygodę z profesjonalną stylizacją paznokci? Rozpoczynasz cykl intensywnych szkoleń i chcesz jak najefektywniej wykorzystać czas nauki? Odpowiednio się przygotuj! Chcą ułatwić Ci uczestnictwo w kursach, a w późniejszym czasie – pracę zawodową, w jednym miejscu zgromadziliśmy najważniejsze pojęcia – te, które musisz znać, by prawidłowo nakładać lakiery hybrydowe. Czytaj dalej i sprawdź, które informacje musisz jeszcze uzupełnić.

Paznokcie bez tajemnic – co musisz wiedzieć, zanim przystąpisz do stylizacji?

Trwały, efektowny i bezpieczny – taki powinien być profesjonalny manicure. Chcąc osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty pracy, musisz wiedzieć, czym jest płytka paznokcia i co się na nią składa. Dzięki takiej wiedzy bezpiecznie pozbędziesz się nieestetycznych skórek i opracujesz idealny kształt paznokcia. A stąd już tylko krok do precyzyjnie nałożonych lakierów hybrydowych.

Płytka paznokcia

Płytka paznokcia to nic innego, jak obszar roboczy stylistki. Czym jest z biologicznego punktu widzenia? Elementem ochronnym opuszka, zbudowany z ułożonych na sobie blaszek warstwy rogowej. W procesie stylizacji poddana zostaje działaniu różnych preparatów, w konsekwencji czego może ulec osłabieniu. Warto zatem zadbać o jej odpowiednie odżywienie.

Łożysko paznokcia

Łożysko paznokcia, to nic innego, jak fragment opuszka. Bezpośrednio na nim osadzona jest płytka paznokcia. Warto wiedzieć, że właśnie ta część jest najbardziej wrażliwa na temperaturę, wykorzystywane środki chemiczne, a także – kosmetyki.

Macierz paznokcia

Macierz paznokcia to część odpowiedzialna za produkcję płytki paznokciowej, jej grubość i ogólną kondycję. Osadzona pod wałem okołopaznokciowym, stanowi żywą część budowy paznokcia.

Naskórek

Naskórek, będący martwą częścią wału okołopaznokciowego, skutecznie zapobiega przedostawaniu się patogenów bezpośrednio do macierzy patogenów.

Obłączek

Obłączek, czyli mleczny półksiężyc, to fragment płytki paznokciowej, nie stykającej się z łożyskiem. To miejsce jest miękkie i bardzo wrażliwe, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas stylizacji.

Okolica stresu

Okolica stresu w budowie paznokcia, bezpośrednio łączy się z pojęciem wolnego brzegu (a więc, tej części paznokcia, która wystaje łożysko). Obszar najbardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia i złamania, jednocześnie jest chętnie wykorzystywany w stylizacji.

Lakiery hybrydowe i akcesoria – sprawdź, co musisz wiedzieć

Podstawowa wiedza na temat budowy płytki paznokcia, to za mało, by osiągnąć pożądane rezultaty. Konieczne będzie również uzupełnienie informacji z zakresu wykorzystywanych w stylizacji kosmetyków i akcesoriów. Wiedząc, po które z dostępnych w sprzedaży warto sięgnąć, bez trudu przygotujesz się do zawodu profesjonalnej stylistki. Zwłaszcza że potrzebne produkty kupisz w jednym miejscu – w profesjonalnej hurtowni Nails.

Primer

Primer to nic innego, jak specjalny preparat, służący wytrawieniu naturalnej płytki paznokcia. Środek wykorzystywany jest przed nałożeniem pierwszej warstwy, czyli bazy. Pominięcie tego etapu może wyraźnie zmniejszyć trwałość manicure’u hybrydowego i spowodować odklejanie się lakieru.

Lakiery hybrydowe, baza i top

Manicure hybrydowy swoją nazwę zawdzięcza wykorzystywanym w trakcie stylizacji lakierom hybrydowym, łączącym wyjątkową trwałość i bogatą kolorystykę. Wyjątkowo łatwe w aplikacji, wymagają użycia bazy (bezbarwnego lakieru nakładanego na płytkę paznokcia, a pod pierwszą warstwę lakieru hybrydowego) i topu (służącego utrwaleniu stylizacji). Każdą z warstw utwardza się w lampie UV, przed nałożeniem kolejnej.

Cleaner

Powszechnie nazywany odtłuszczaczem, nie zawsze nim jest! Cleaner służy przede wszystkim do przemywania warstwy dyspersyjnej (lekko lepka powłoka, tworząca się bezpośrednio po utwardzeniu kolejnej warstwy). Zanim sięgniesz po buteleczkę w celu przemycia płytki paznokcia przed nałożeniem bazy, koniecznie zapoznaj się ze specyfikacją produktu.

Remover

Remover to profesjonalny płyn na bazie acetonu, służący usuwaniu starych stylizacji. Doskonale zmiękcza utwardzone warstwy i ułatwia ich zdjęcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj