Nie da się ukryć, że w ostatnich latach coraz trudniej jest nam wyznaczyć charakterystyczne punkty zmian pomiędzy poszczególnymi porami roku. Okresy przejściowe są długie, zimą śnieg staje się rzadkością, a lato trwa krótko i jest bardzo intensywne. Nie dziwi więc decyzja, by postawić na montaż klimatyzacji, która pozwoli zawsze cieszyć się optymalną temperaturą, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, warto wiedzieć, jakich funkcji szukać w urządzeniu, by działało naprawdę wydajnie.

 Montaż klimatyzacji Katowice

Klimatyzacja do domu sprawdza się dzisiaj doskonale. Pozwala osiągnąć komfort termiczny w mieszkaniu czy domu niezależnie od tego, jakie warunki panują na zewnątrz. Urządzenie kontroluje również poziom wilgotności, a co więcej – najnowsze modele służą również zatrzymywaniu niebezpiecznych zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Na co więc zwrócić uwagę? Które funkcje i jakie parametry są najważniejsze, gdy wybierasz klimatyzator domowy?

Klimatyzacja domowa Katowice – ważne parametry i funkcje dodatkowe

Gdy decydujesz się na montaż klimatyzacji w domu czy mieszkaniu, musisz wiedzieć, że na twój komfort nie wpływają wyłącznie temperatura i wilgotność powietrza. Zwróć uwagę, że istotna dla funkcjonowania w pomieszczeniu jest także cisza, która nie przeszkadza w pracy czy odpoczynku. Dlatego warto zwrócić uwagę na głośność urządzenia, które chcesz wybrać. To szczególnie ważne, jeśli planujesz, by w miesiącach letnich klimatyzacja domowa działała na okrągło, przez całą dobę. Na szczęście najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie modele oferują pracę już od 15 dB. Z doświadczenia wiemy, że głośność na poziomie 25-28 dB również nie stanowi problemu dla użytkowników.

Serwis Klimatyzacji Katowice Wiele osób wciąż tkwi w przeświadczeniu, że klimatyzacja domowa jest zagrożeniem dla ich zdrowia. Modele starszej daty, czyli te produkowane ok. 10-15 lat temu, rzeczywiście mogły stawać się przyczyną pojawienia się nieprzyjemnych objawów przeziębienia. Natomiast dzisiaj to już przeszłość – jeśli klimatyzacja domowa jest prawidłowo zamontowana i we właściwy sposób użytkowana, nie wpływa na zdrowie. Wybierając model dla siebie, zwróć uwagę, czy jest wyposażony w regulator nawiewu. To rozwiązanie zapewniające równomierną dystrybucję powietrza w pomieszczeniu. Warto przemyśleć również inwestycję w model z czujnikiem ruchu. Dzięki niemu klimatyzacja domowa nie kieruje nadmuchu bezpośrednio w domowników.

Bardzo istotna jest higiena pracy urządzenia, dlatego klimatyzacja domowa powinna posiadać funkcję autoczyszczenia czy szybkiego osuszania parownika. To zabezpieczenie przed niechcianym gromadzeniem się wody w jednostce wewnętrznej, co może prowadzić do utworzenia się szkodliwych drobnoustrojów, które przedostawałyby się do wnętrza pomieszczenia.

 Projekt klimatyzacji Katowice

Z punktu widzenia wygody użytkownika bardzo ważna jest również prędkość schładzania do zadanej temperatury. Pamiętaj, że po całym dniu, kiedy ty będziesz w pracy, twoje mieszkanie będzie naprawdę mocno nagrzane. Jeśli wybrana klimatyzacja domowa posiada opcję “powerfull”, przyjemna temperatura zapanuje w pomieszczeniu już po kilku minutach.

Dobrej jakości klimatyzacja domowa to zawsze inwestycja na lata, dlatego warto zadbać, by pobór prądu nie był przesadnie wysoki. Jeśli interesuje cię montaż klimatyzacji, zwróć uwagę na nowoczesne modele, w których pojawia się sprężarka inwerterowa. Dzięki niej urządzenia nie wyłączają się za każdym razem, gdy osiągną zadaną przez użytkownika temperaturę, ale na bieżąco dostosowują ilość pobieranej energii do rzeczywistych potrzeb. Takie rozwiązanie zapewnia jednocześnie stale odpowiednią temperaturę i zawsze optymalną wysokość rachunków za prąd.

 Klimatyzacja domowa Katowice

Decydując się na montaż klimatyzacji w domu lub mieszkaniu, nie możesz zapomnieć, że dla twojego zdrowia ważne są również dodatkowe filtry powietrza. Coraz częściej są to stosowane w profesjonalnych oczyszczaczach filtry HEPA, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej. To skuteczne rozwiązanie, które zmniejszy ilość pyłów PM2.5, wirusów czy alergenów w wybranym pomieszczeniu. Zwróć również uwagę na klimatyzatory, które posiadają generator jonów, dzięki którym wyraźnie obniżają elektryczność statyczną.

 Klimatyzacja do domu Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj