Torebka damska to obowiązkowy element kobiecej stylizacji. Przechowujemy w niej najpotrzebniejsze rzeczy, ale jest to przede wszystkim modny dodatek do stroju. I tutaj kobiety najczęściej popełniają błąd, bo torebkę przede wszystkim należy dobierać do swojej sylwetki, a dopiero później do swojego ubioru. Dowiedz się, jakie torebki pasują do poszczególnych kobiecych figur i w jaki sposób za pomocą tego dodatku możemy podkreślić nasze atuty.

Czy wszystko gra?

Wystarczy rozejrzeć się po ulicy albo centrum handlowym by przekonać się, że wiele kobiet intuicyjnie sięga po torby i torebki, które pasują do ich sylwetki. Po prostu – czują, że niektóre fasony są wprost idealne dla nich. Jednak cześć z nas kupuje dany model torebki ze względy na aktualny trend, mimo iż patrząc w lustro widzimy, że „coś” tu nie gra.

Torebki dla szczupłych

Kobieta szczupła i wysoka najkorzystniej będzie wyglądać z torebką albo bardzo dużą, albo bardzo małą. Pośrednie rozwiązania mogą sprawić, że efekt stylizacji pozbawiony będzie charakteru. Dobrą opcją będą torby o zaokrąglonych kształtach – te kwadratowe lub prostokątne mogą sprawić, że sylwetka nabierze niepotrzebnych, ostrych „kantów”. Idealne więc będą duże torebki damskie shoppery, szczególnie te skórzane, które są modne i bardzo stylowe.

Szczupłe, filigranowe kobiety najlepiej wyglądają z torebkami, które nie są zbyt duże. Wielkie torebki worki przytłoczą i zakryją sylwetkę. Niskie osoby niekorzystnie wyglądają w torebkach na zbyt długich paskach, na przykład do wysokości uda. Idealne proporcje podkreślą torby noszone na wysokości piersi lub bioder, na przykład torebki skórzane z frędzlami i z innymi dodatkami.

Dla kobiet z okrągłymi kształtami

Kobiety o obfitych kształtach z powodzeniem mogą nosić torebki w rozmiarze XXL. Odwrócą one uwagę od nadprogramowych kilogramów. Małe torebki mogą niestety sprawić, że tęższe właścicielki będą się wydawać jeszcze bardziej masywne, chyba, że połączy się je z długimi koszulami czy płaszczem – wtedy będą fajnie wyglądać.

Dla tego typu sylwetek najlepiej sprawdzą się zatem torebki damskie duże, w zdecydowanych kolorach i bogatym wzornictwie. Idealnie gdy będą miały podłużny kształt, a ich wzory i ozdoby będą układać się pionowo. Świetne będą więc shoppery, większe kuferki, duże, kolorowe torby w stylu boho i torebki w kształcie trapezu.

Dobrze też, gdy torebka opiera się na wysokości talii, a nie na wysokości bioder. Ważna jest więc możliwość regulowania długości pasków.

Torebka do szerokich ramion

Kobiety, które mają szerokie ramiona nie powinny nosić niewielkich torebek z krótkim paskiem, ponieważ optycznie powiększą one barki. Najlepiej, gdy torebki kończą się na wysokości pośladków lub trzyma się je po prostu w ręku. Torebka noszona w dłoni sprawia, że uwaga patrzących kieruje się na nogi – warto o tym pamiętać w przypadku zgrabnych nóg.

Obfity biust i duże biodra

W przypadku obfitego biustu niekorzystnie na przykład wygląda kopertówka noszona pod pachą. Z tego względu podczas uroczystych spotkań lepiej trzymać ją w dłoni lub założyć torebkę na łańcuszku. Znane i lubiane listonoszki będą idealne dla kobiet z dużym biustem. .

Jeśli chcemy odwrócić uwagę od zbyt szerokich bioder – wtedy z kolei nosimy torebkę na wysokości biustu. Torebki noszone na wysokości bioder lub poniżej pośladków, niepotrzebnie obciążą całą sylwetkę zwłaszcza, gdy będziemy nosić je ukośnie.

A może plecak?

Coraz częściej kobiety rezygnują z torebek na rzecz wygodnych i atrakcyjnych plecaków. Okazuje się jednak, że i w tym przypadku mogą być pewne ograniczenia. Z plecaków raczej powinny zrezygnować kobiety garbiące się oraz posiadaczki niewielkiego biustu.

Pamiętajmy, że to my decydujemy o rodzaju torebki i nie musimy brać sobie do serca tych wszystkich rad. Jeśli jednak zależy nam na atrakcyjnym i korzystnym wyglądzie, to zalecamy dobieranie torebki do swojej sylwetki. Podkreśli ona wtedy masze atuty i odwróci uwagę od niedoskonałości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj