Zawód dekarza nie cieszy się już tak dużą popularnością jak dawniej. Nie tylko w szkołach nie można znaleźć osób zainteresowanych wykonywaniem tych prac, ale też ciężko znaleźć specjalistów, którzy chcieliby przyuczać młodych do wykonywania tego zawodu. Pomimo to rynek pracy oferuje wiele ciekawych propozycji. Warto dodać, że prawdziwi i doświadczeni specjaliści są doceniani za wykonywanie swoich prac. Wykonywanie ich obowiązków jest trudne – wymaga poruszania się na wysokości. Jakie nowoczesne rozwiązania dla dekarzy proponuje rynek? Zobacz.

Wyciągi pochyłe

Wyciągi pochyłe to sprzęt, który jest wykorzystywany głównie w branży dekarskiej, ale sprawdza się też w innych obszarach, m.in. branży budowlanej. Urządzenie to pozwala w bezpieczny sposób transportować materiały budowlane, w tym ciężką dachówkę, na odpowiednią wysokość. Wbrew obawom wielu, urządzenia te mają dość spory udźwig – wynosi on nawet 250 kilogramów. Pozwalają one nie tylko dużo, ale również szybko przewieźć – najlepsze modele pokonują odległość około 30 metrów w minutę – mówi specjalista ze sklepu Geda24.pl oferujący wyciągi pochyłe i wciągarki budowlane. Ich wykorzystanie znacznie ułatwia wykonywanie prac dekarskich – tak sprawne i szybkie układanie dachówki nie byłyby możliwe, gdyby była ona dostarczana przez ludzi.

Windy

Jednym z ciekawszych rozwiązań stosowanych przez dekarzy są również windy. Jest to kolejny sprzęt, który wyróżnia się dużym udźwigiem – pozwala bezpiecznie i szybko wykonywać montaż różnych elementów na dachu. Pracownicy korzystający z nich mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo, dzięki czemu postęp prac jest naprawdę szybki. Tego typu rozwiązania sprawdzą się nie tylko na etapie budowy dachu czy jego wykańczania, ale także montowania paneli słonecznych. Wówczas wciągnięcie sprzętu na dach nie jest kłopotliwe, ale też jego utrzymanie przed montażem jest dużo prostsze. Co ważne, tego typu rozwiązania są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się w wielu sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt dekarski?

Wybierając nowoczesne rozwiązania warto zwrócić uwagę nie tylko ich jakość, ale też opinię dotychczasowych użytkowników. Najlepszym rozwiązaniem jest inwestowanie w sprzęt pochodzący od renomowanych i doświadczonych dostawców, którzy na rynku istnieją od wielu lat. Część firm nie tylko oferuje sprzedaż sprzętu, ale też przeprowadza profesjonalne szkolenia z jego obsługi. Wybór takiego dostawcy jest świetnym rozwiązaniem, gdyż daje pewność, że pracownicy właściwie będą go używać, ale też nie popełnią błędów, które mogą przynieść duże straty finansowe, czy spowodować uszczerbek na ich zdrowiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj