Jeśli chcemy ogrodzić swoją posesję, do wyboru mamy wiele opcji. Raczej nie trzeba podkreślać, że drewniane płotki to przeżytek, szczególnie w terenach zabudowanych, gdzie powinno się stawiać na bardziej trwałe, a przede wszystkim estetyczne rozwiązania. Co w takim razie powinno spisać się co najmniej dobrze? Optymalne rozwiązanie w kwestii ogrodzenia to w dużej mierze indywidualny wybór, który każdy powinien podjąć bazując na swoich własnych preferencjach. Jak wiadomo, w zależności od rozmiarów oraz kształtu naszej posesji, a także warunków panujących wokół niej, dana opcje może spisać się lepiej lub gorzej.

Do najpopularniejszych ogrodzeń wlicza się:

  • Panele ogrodzeniowe
  • Siatki rozwijalne
  • Ogrodzenia murowane

Czym w takim razie sugerować się, aby podjąć decyzję, której nie będziemy w przyszłości żałować? Przyjrzyjmy się najistotniejszym parametrom, które powinno wykazywać wysokiej jakości ogrodzenie.

Trwałość – jaki rodzaj ogrodzenia jest najbardziej odporny?

To, jak długo posłuży nam dane ogrodzenie, jest jednym z najistotniejszych wyznaczników, jakimi należy się sugerować przy jego wyborze. Kwestia ta powinna być rozpatrywana pod dwoma względami. Pierwszym z nich jest odporność na korozję i warunki atmosferyczne – jeśli chodzi o panele ogrodzeniowe lub metalowe siatki, zazwyczaj pokrywa się je dodatkową warstwą farby proszkowej bądź powleka cynkiem, co zapobiega korozji i rdzewieniu. Ogrodzenia z betonu lub kamienia nie mają tego problemu, aczkolwiek mogą ulec procesowi wietrzenia i są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. O ile płot z drutów metalowych co najwyżej ulegnie łatwemu w naprawie odkształceniu, to beton może się wykruszyć, co wymaga wymiany całej płyty. Zaletą ogrodzeń murowanych jest duża prywatność – zasłaniają one widok spoza posesji. W tym celu można jednak zastosować żywopłot lub winorośl, które przyniosą praktycznie takie same efekty, wpisując się jednocześnie w estetykę ogrodu.

Sprawdź ofertę Ogrodzeń w Rzeszowie

Koszty – ile zapłacimy za dobre panele ogrodzeniowe?

Ilość pieniędzy, które będzie trzeba zainwestować w ogrodzenie ma dla większości osób kluczowe znaczenie. Rzecz jasna, jeśli nasza posesja jest niewielka, można zdecydować się na designerski płotek z cegieł lub kamieni, lecz w przypadku większych obszarów do ogrodzenia, będzie wiązało się to z naprawdę dużymi kosztami. Najtańsza będzie tu metalowa siatka, lecz niestety jest ona dość podatna na uszkodzenia i nie prezentuje się najlepiej. Większość osób stawia na panele ogrodzeniowe, ponieważ stanowią one złoty środek w kwestii ceny, trwałości oraz względnie prostego montażu. Ceny wahają się tu od około 40-50 złotych za proste egzemplarze, do nieco ponad 500 za te najdroższe, wyróżniające się nietuzinkowym wyglądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj