Jak wydzielić miejsce w pokoju na przyjemną strefę odpoczynku? Jest prosty a zarazem designerski sposób. To parawan, który obecnie wykonywany jest z różnych materiałów, dzięki czemu może doskonale harmonizować z pozostałym wystrojem pomieszczenia. Może być drewniany, plastikowy oraz materiałowy, wszystko zależy od wyobraźni i poczucia stylu danej osoby. Czy parawan ciągle należy do stylu vintage? Już nie, ta wyjątkowo oryginalna przesłona do pokoju, obecnie przeżywa swoje odrodzenie. Aranżując wnętrze z użyciem parawanu, można osiągnąć wyjątkowe rezultaty, przenośne akcesorium pozwoli zmodyfikować strefy, które będą wykorzystane na dowolny cel np. relaks, zmiana garderoby.

Czym są parawany w pokoju?

Parawany to nie tylko wspomnienie z dawnych filmów, w których były wykorzystywane do przebierania się. We współczesnych wnętrzach, znalazły zastosowanie funkcjonalne i dekoracyjne. Parawan pokojowy to stelaż, który zbudowany jest z kilku części, na których rozpięta jest tkanina, jego podstawowym zadaniem jest odgrodzenie część wnętrza i wydzielenie w nim osobnej strefy.Takie rozwiązanie aranżacyjne jest oryginalnym i ciekawym pomysłem a także nowoczesnym dodatkiem do wystroju pomieszczeń zgodnie ze współczesnymi trendami w projektowaniu mieszkań.

Czy w każdym pomieszczeniu można postawić parawan?

Parawany do pokoju najczęściej wykorzystywane są w sypialni i salonie, ale doskonale odnajdą się w łazience i gabinecie, szczególnie, jeśli jest on dzielony z inną osobą, która poszukuje trochę prywatnej przestrzeni do pracy. Jednak taki przedmiot może mieć tylko znaczenie ozdobne, stać się elementem wystroju, wybierając na przykład wymyślną grafikę, która będzie naniesiona na materiał. Pomysłów jest wiele, wszystko zależy od potrzeb. Posiadając małe mieszkanie, można wykorzystać geometryczny wzór albo niezwykły krajobraz, które wizualnie powiększą posiadaną przestrzeń i dadzą poczucie, przebywania w większym pomieszczeniu, niż jest naprawdę.

Designerskie parawany do pokoju

Współczesne parawany do pokoju uzyskują ciekawy design i produkowane są z eleganckich kolorowych materiałów takich jak jedwabna tkanina z egzotycznym wzorem. Dostępne są także modele wykonane ze sklejki z motywem, który wycinany jest laserowo. Uzyskany efekt ażurowania powoduje, że parawan wydaje się lżejszy, nie przejmuje dominacji nad pozostałym wyposażeniem pokoju. Sklejkowe parawany są często różne pod względem kolorystycznym, mogą mieć stopniowaną intensywność barwy bejcy np. od wyrazistej, przez jaśniejszą, po czystą biel.

Znalazły one zastosowanie w pokojach młodzieżowych, przede wszystkim u nastolatek, które czynią z nich funkcjonalny atrybut. Wyposażone są w: kieszenie, zaszewki, haczyki. Pozwala to stworzyć praktyczne schowki na biżuterię dziewczęcą, paski, apaszki itd.Taka przesłona udekorowana kolorowymi lampkami będzie stanowiła interesujący element dekoracyjny pokoju.

Parawany z drewna, które wyglądem nawiązują do okiennic drewnianych, pokryte lakierem ochronnym, są coraz częściej wykorzystywane w dużej łazience, służąc, jako element podziału stref a zarazem funkcjonalna przebieralnia.Trzeba przyznać, że taka rzecz niezwykle dekoracyjnie buduje klimat wnętrza.

Zalety, z jakich słyną parawany do pokoju

Poza możliwością wydzielenia dodatkowej przestrzeni, parawany dają możliwość odświeżenia wyglądu danego pokoju, co spowoduje, że stanie się on bardziej nowoczesny. Wykorzystując parawan, można efektywnie podzielić pomieszczenie w taki sposób, aby dwie osoby mogły w nim komfortowo spędzać czas, pracując, wypoczywając, czytając czy grając w gry komputerowe w słuchawkach. Jest to produkt łatwy do rozłożenia i złożenia, dzięki czemu można szybko przywrócić w pokoju pełną przestrzeń.

Mobilność i lekka konstrukcja parawanu, powoduje, że można zmieniać jego miejsce. W małych sypialniach brakuje garderoby a taki praktyczny dodatek estetycznie wydzieli taką właśnie strefę. Parawanom z ulubionym nadrukiem obrazu a nawet zdjęcia można wyznaczyć rolę nietuzinkowej dekoracji salonu, może być on także pamiątką z podróży, która podkreśli pasje domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj