Kanapka przygotowana przy użyciu krajalnicy do chleba

Budzik obudził Cię punktualnie, ale nie był wystarczająco przekonujący, żeby skłonić Cię do natychmiastowego wstania z łóżka. Suszysz włosy i myjesz zęby równocześnie, w międzyczasie rozlewasz kawę na świeżo wyprasowaną koszulę. Teraz trzeba jeszcze przygotować śniadanie dla całej rodziny, a na wieczór zapowiedzieli się znajomi – miałeś zacząć organizować jakieś przekąski jeszcze przed pracą, ale w tym momencie przecież nie ma o tym mowy! W takich sytuacjach w roli kuchennych pomocników doskonale sprawdzą się krajalnica i maszynka do mięsa. Dowiedz się, jak przy ich pomocy przygotować szybkie, ale też wyborne domowe dania.

Z tekstu dowiesz się:

  • czy użycie maszynki do mięsa przyspiesza przygotowanie obiadu,
  • w jakich sytuacjach przyda Ci się krajalnica.

Życie w ciągłym pośpiechu nie sprzyja regularnemu przygotowywaniu i jedzeniu domowych posiłków, a przecież to właśnie przy stole nawiązuje się i podtrzymuje więzi rodzinne i koleżeńskie. W tym artykule podpowiadamy, jak przyspieszyć gotowanie smacznych posiłków i zyskać dodatkowy czas na biesiadowanie w miłym gronie.

Jak przyspieszyć przygotowanie posiłków, używając maszynki do mięsa

Maszynki do mielenia mięsa coraz bardziej zyskują na popularności, bo to bardzo praktyczne i wbrew pozorom dość wszechstronne urządzenia. Dzięki dobrej maszynce do mielenia mięsa możesz w mgnieniu oka przygotować prawdziwe kulinarne cuda, i to nie tylko z mielonego mięsa. Oczywiście kotlety mielone, pasztet czy klopsy to ponadczasowe dania, które zawsze się sprawdzają. Czy jednak obiady zawsze muszą wyglądać tak samo? Maszynka do mięsa pozwoli Ci przygotować także wiele innych dań!

Zmiel pozostałe z poprzedniego obiadu ugotowane ziemniaki i zrób z nich kluski śląskie czy kopytka. W towarzystwie sosu śmietanowo-pieczarkowego będą doskonałe! Jeśli Twoja maszynka jest wyposażona w szatkownicę, z powodzeniem utrzesz także warzywa na surówkę, ziemniaki na szybkie placki albo cukinię na wytrawny cukiniowy placek. Element wyposażenia w postaci wyciskarki pozwoli Ci natomiast przygotować świeży sok z miękkich owoców lub pomidorów dla całej rodziny. Jak widzisz, użycie maszynki do mięsa daje naprawdę wiele możliwości!

Kiedy w kuchni najbardziej przydaje się krajalnica?

Krajalnica to absolutny sprzymierzeniec wszystkich zabieganych rodziców, a także osób, które prowadzą tzw. dom otwarty i chętnie przyjmują gości. Jeśli więc należysz do którejś z tych kategorii – albo nawet do obu – zdecydowanie powinieneś się zaopatrzyć w to urządzenie.

Krajalnica do chleba usprawni poranne wyjścia do pracy lub szkoły. Dzięki niej szybko i równo ukroisz tyle kromek chleba, a także plasterków sera, pomidora czy wędliny, aby każdy z domowników najadł się do syta. Ułatwi to też przygotowywanie drugiego śniadania dla wszystkich członków rodziny: w ten sposób szybko przygotujesz kanapki, które będziecie mogli zabrać ze sobą.

Jeśli w weekendy lubisz organizować przyjęcia dla przyjaciół albo proszone obiady dla rodziny, również docenisz praktyczność krajalnicy. Oprócz ekspresowych kanapek dla wygłodniałych znajomych przygotujesz także carpaccio z polędwicy lub z buraka, a także pokroisz wędliny i sery, aby skomponować z nich deskę przekąsek. Szybko poporcjujesz również domową pieczeń czy pasztet.

Czy krajalnica i maszynka do mięsa przydadzą się w Twojej kuchni? Jesteśmy pewni, że tak! Ich użycie pozwoli na szybsze i łatwiejsze przygotowywanie posiłków, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej czasu, który będziesz mógł poświęcić znajomym i rodzinie. Wejdź na stronę www.zelmer.pl i poznaj także inne sprzęty AGD, które ułatwią Ci przygotowywanie codziennych posiłków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj