Nie masz pomysłu na zbliżający się Dzień Kobiet? Nie martw się, pomożemy! Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy cztery wyjątkowe przepisy na przepyszne ciasta. Własnoręcznie przygotowania niespodzianka pełna słodyczy na pewno skradnie jej serce!

Dzień Kobiet – krótka historia

Dzień Kobiet to stosunkowo młode święto, które po raz pierwszy obchodzono 28 lutego 1909 roku. Zaledwie rok później datę przesunięto na 8 marca i po dziś dzień właśnie tego dnia kobiety wielu krajach na świecie (głównie w Europie oraz niektórych krajach azjatyckich i afrykańskich) obdarowywane są kwiatami, słodyczami lub innymi drobnymi upominkami. Ma to na celu wyrażenie sympatii i podziwu dla płci pięknej.

W Polsce Dzień Kobiet cieszył się ogromną popularnością szczególnie w okresie PRL. Prócz kwiatów, takich jak goździki i tulipany, najpopularniejszymi prezentami były ciężko dostępne dobra materialne z rajstopami, kawą oraz ręcznikami na czele.

Pomysły na przepyszne ciasta

Współcześnie najczęściej wręczanymi podarunkami są niezmiennie kwiatowe bukiety oraz słodycze. Osobiście jesteśmy fanami drugiej opcji. Z tego też powodu, w myśl zasady: przez żołądek do serca, przedstawiamy Wam cztery pyszne receptury na domowe ciasto:

To, które z powyższych ciast jest Twoim faworytem? Bez względu na ostateczny wybór jedno jest pewne – czeka Was smakowita, słodka uczta!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj