Tropikalna Sri Lanka słynie ze swego piękna, herbacianych plantacji i barwnej kultury. Zobacz jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, poczuj zapach świeżej wanilii i skorzystaj z zabiegów ajurwedy. Bogactwo zabytków i atrakcji dostępnych na wyspie Cejlon zachwyci każdego. Niesamowitym urokiem odznaczają się także naturalne krajobrazy wyspy. Podróż z biurem będzie najlepszym pomysłem. Wyprawę do tak niezwykłego miejsca warto szczegółowo zaplanować, by obejrzeć wszystkie dostępne na miejscu atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć na Sri Lance?

Aukana i Anuradhapura – święte miejsca buddystów

W miejscowości Aukana mieści się zachwycający, 13-metrowy posąg Buddy. W niedalekim oddaleniu od tego miejsca zlokalizowane jest także wzgórze świątynne Mihintale. To właśnie tam znajduje się prawdopodobnie najstarszy klasztor buddyjski. Legendy głoszą, że klasztor założył syn samego Ashoki. Prochy królewskiego syna umieszczono pod wspomnianym klasztorem. Przebywając w tym regionie nie sposób pominąć zwiedzania Anuradhapury – pierwszej stolicy syngaleskiego państwa buddyjskiego. Na tym terenie znajdują się liczne, zabytkowe świątynie, klasztory i baseny królewskie. To kolebka kultury buddyjskiej na Sri Lance i miejsce zdecydowanie warte zwiedzania. Sri Lanka – podróż do pierwszej stolicy państwa buddyjskiego została szczegółowo opisana na stronie biura podróży.

Sigiriya, czyli zabytki i malowidła wśród skał

Sigiriya to niezwykle ważny punkt na mapie Sri Lanki. Nie bez powodu miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. To skała magmowa, na której znajdują się ruiny starożytnego pałacu, a także malowidła naskalne. Uwagę przyciągają również pozostałości rzeźby, przedstawiającej lwa. Z tego względu Sigiriya zasłynęła jak Lwia Skała. W pobliskiej miejscowości Dambulla na turystów czekają kolejne freski oraz groty z posągami Buddy. Gdy mowa o sztuce nie sposób pominąć Polonnaruwy, gdzie zlokalizowana jest między innymi pracownia rzeźby oraz słynna świątynia Gal Vihara. Znajdują się tam również liczne ruiny stolicy państwa buddyjskiego wybudowanej w wieku XI.

Kandy i pachnące ogrody w Matale i Peradeniya

Kandy to stolica centralnej prowincji wyspy, a zarazem stolica kulturowa Sri Lanki. To właśnie tam znajduje się jedna z najsłynniejszych świątyń buddyjskich, czyli Świątynia Zęba. W świątyni umieszczono niezwykle ważną relikwię – ząb samego Buddy. Oprócz tego na uwagę zwiedzających zasługują: Pałac Królowych, Muzeum Archeologiczne, Łaźnie Królewskie oraz Królewskie Ogrody Botaniczne. W pobliżu Kandy znajdują się kolejne atrakcje, takie jak ogrody przypraw w dystrykcie Matale. Można tam podziwiać także niezwykłą pod względem architektonicznym świątynię buddyjską.

Nuwara Eliya, Kalutara i Kolombo – zwiedzanie i wypoczynek

Piękno przyrody i krajobrazów na Sri Lance zapiera dech w piersiach. Wyspa ma do zaoferowania zarówno górzyste jak też nadbrzeżne miejscowości wypoczynkowe. Nuwara Eliya to malownicza miejscowość, otoczona wzgórzami, wodospadami i plantacjami herbaty. Miejsce to zostało założone przez Brytyjczyków i stało się ich ulubionym punktem wypoczynkowym. Oprócz górskich miejscowości na uwagę zasługują również nadmorskie miasteczka. Wśród nich wyróżniają się zwłaszcza Negombo, Galle i Kalutara. W Kalutara zachwycają zarówno plaże, jak i bogata flora i fauna. Wody Oceanu Indyjskiego zamieszkują na przykład wieloryby. Sri Lanka – podróż obejmuje także rejsy połączone z podziwianiem wielorybów, a całość tej oferty znaleźć można na witrynie biura. Ostatnim punktem zwiedzania często jest Kolombo, a więc stolica Sri Lanki. To miasto o bogatej historii, którą zdecydowanie warto poznać pod okiem przewodnika.

Mararikulam, czyli cudowna plaża i zabiegi Ajurwedy

Podróż obejmuje często przelot na kontynent. Warto zapoznać się z tą ciekawą opcją dla koneserów. Przebywając w Indiach, można naprawdę wypocząć. Rajskie plaże i turkusowa woda zachęcają do relaksu. Oprócz tego mieszkańcy są niezwykle życzliwi dla przyjezdnych, a hotele zachwycają bogatą ofertą. Mararikulam to nadmorska miejscowość w Indiach. W luksusowych kompleksach hotelowych na gości czeka przepiękny basen, wille oraz strefa ajurwedy. Ajurweda to nie tylko sposób na pielęgnację i wyciszenie, ale cały system medycyny według tradycji indyjskiej. Relaksujące masaże i zabiegi przeprowadzane przez specjalistów dają wspaniałe efekty. Sri Lanka atrakcje – warto zapoznać się z pełnym opisem atrakcji oferowanych przez biuro.

Sri Lanka to niesamowity kraj zlokalizowany na słynnej wyspie Cejlon. Odwiedziny w tym rajskim miejscu to senne marzenie wielu mieszkańców zachodu. Nic w tym dziwnego, ponieważ na wyspie czekają na zwiedzających liczne atrakcje. Istotne jest ich bogactwo – podziwiać można zarówno zabytki kulturowe, jak i piękno natury tego kraju. Na Sri Lance można również doskonale wypocząć, co ma niebagatelne znaczenie dla każdego podróżnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj