Szatkownica – ręczna czy elektryczna?

Obróbka mechaniczna dużej ilości warzyw wykonywana ręcznie może trwać bardzo długo. Dodatkowo jest to żmudne i męczące zajęcie. Dlatego w większości profesjonalnych kuchni wykorzystuje się szatkownice. Dowiedz się, jakie modele dostępne są na rynku i kiedy lepiej wybrać urządzenie ręczne, a kiedy elektryczne.

Niezawodne szatkownice do warzyw

Szatkownice to urządzenia, których nie może zabraknąć w żadnej kuchni, w której przetwarza się duże ilości surowych warzyw. Błyskawicznie i bez wysiłku kroją one w plastry, słupki, kostkę, wiórki czy cząstki zarówno miękkie, jak i twarde produkty. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów szatkownic, które sprawdzą się w miejscach o małych i dużych potrzebach. Niektóre z nich umożliwiają tylko jeden sposób krojenia, inne są wielofunkcyjne. Jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest też napęd – ręczny lub elektryczny.

Jaką szatkownicę wybrać?

Wybór konkretnego wariantu szatkownicy zależy przede wszystkim od potrzeb. Modele ręczne o pojedynczej funkcji mogą się doskonale sprawdzić w określonych sytuacjach, szczególnie że ich atutem jest przystępna cena. Co więcej, takie urządzenia nie wymagają dostępu do prądu, przez co są bardziej mobilne i wszechstronne. Przy większych potrzebach odpowiednia będzie szatkownica elektryczna. Jej stosowanie nie wymaga żadnego wysiłku, a odpowiednio dobrana moc silnika zapewni Ci oczekiwaną wydajność. Urządzenia tego typu wyposażone są też w różne tarcze do cięcia warzyw na wiele sposobów. Należy jednak pamiętać, że koszt zakupu jest w tym przypadku znacznie wyższy, a urządzeń nie da się stosować bez podłączenia do gniazdka. Najbardziej zaawansowane modele często mają też duże gabaryty, co sprzyja wydajności, ale ogranicza mobilność.

Niezawodne szatkownice do warzyw

Kupując szatkownicę do lokalu gastronomicznego, zwróć uwagę na to, aby była przystosowana do profesjonalnego wykorzystania. Pewność co do jakości i wytrzymałości otrzymasz, kupując w sprawdzonym, specjalistycznym sklepie, takim jak MultiGastro. Tam też uzyskasz poradę co do wyboru najodpowiedniejszego urządzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj