Kuchenka to urządzenie, bez którego trudno sobie wyobrazić współczesną kuchnię. Popularne urządzenia gazowe powoli ustępują nowocześniejszym technologiom, które są nie tylko wygodniejsze, ale również pozwalają na spore oszczędności. Jednym z takich rozwiązań, które szybko zdobywa popularność, są szklane płyty gazowe. Stanowią one kompromis pomiędzy tradycyjną kuchenką gazową a nowoczesną płytą indukcyjną. Łącza one zalety tych dwóch urządzeń, jednocześnie minimalizując lub eliminując ich wady. Dlaczego w nowoczesnej kuchni powinna znaleźć się szklana płyta gazowa?

  1. Szklana płyta gazowa – zasada działania
  2. Małe wymagania
  3. Bezpieczeństwo
  4. Łatwość obsługi

Szklana płyta gazowa – zasada działania

Szklana płyta gazowa to połączenie funkcjonalności dwóch urządzeń – tradycyjnej kuchenki gazowej oraz płyty indukcyjnej. Główną częścią takiego sprzętu jest płyta, wykonana z hartowanego szkła. Dzięki takiej metodzie wykonania płyta nagrzewa się szybko i bez problemu utrzymuje odpowiednią temperaturę. Dodatkową zaletą jest wykorzystanie palników katalitycznych, które zużywają nawet o połowę mniej gazu, niż klasyczna kuchenka, zachowując jednocześnie taką sama efektywność. Szklana płyta gazowa umożliwia również zaprogramowanie czasu jej działania, dzięki czemu bez problemu osiągniemy pożądany efekt.

Małe wymagania

Płyty gazowe do prawidłowego działania potrzebują tylko dwóch rzeczy – prądu oraz gazu. Trzeba przy tym pamiętać, iż gaz, który dostarczany jest przez sieć gazową jest nieco inny niż ten z butli. Powinniśmy więc poinformować sprzedawcę, z jakiego typu zasilania w gaz korzystamy, by mieć pewność, iż zakupimy odpowiedni model. Inny problem może pojawić się w przypadku braku prądu – urządzenie wykorzystuje iskrę elektryczną by doprowadzić do zapłonu. Na szczęście producent takich urządzeń, Solgaz, umożliwia zaopatrzenie się w rezerwowy zasilacz, który zapewni efektywne działanie urządzenia nawet w przypadku braku energii elektrycznej w gniazdku.

Bezpieczeństwo

Szklana płyta gazowa to bardzo bezpieczne urządzenie, a wszelkie zagrożenia, które mógłby spowodować ogień, są zredukowane do minimum. W urządzeniach tych brak wystających części, a płomień pali się wewnątrz urządzenia, pod szklaną płytą. Płyta nagrzewa się równomiernie, posiada także wskaźniki nagrzania informujące, że niektóre fragmenty powierzchni są jeszcze rozgrzane od ciepła szczątkowego. Stała kontrola spalania gazu umożliwia zapobieganie jego wypływowi, informuje o braku paliwa a także pozwala na automatyczne wyłączenie płyty. Są to urządzenia bardzo bezpieczne i nawet przebywanie w kuchni małych dzieci nie stwarza dla nich niebezpieczeństwa.

Łatwość obsługi

Kupując nowe urządzenie zazwyczaj obawiamy się, iż będziemy mieli problemy z przyzwyczajeniem się do jego obsługi. W przypadku szklanych płyt gazowych takie obawy są niepotrzebne – jest to sprzęt bardzo intuicyjny w obsłudze i bardzo szybko nauczymy się z niego efektywnie korzystać. Mimo bardzo nowoczesnego wyglądu podstawowe funkcje są zachowane, a sporo ułatwień i przydatnych funkcji tylko usprawni gotowanie. Podłączenie płyty do sieci gazowej nie jest trudniejsze, niż w przypadku starych kuchenek, natomiast znacznie łatwiejsze jest ich czyszczenie – wystarczy tylko kawałek wilgotnej ściereczki, by zetrzeć z powierzchni wszelkie zanieczyszczenia. Na płycie przygotowywane potrawy nie ulegają przypaleniu, dlatego ich usunięcie jest bardzo proste. Przy użytkowaniu urządzenia przydatne są akcesoria do płyty kuchennej, takie jak choćby zasilacz rezerwowy, zestawy do czyszczenia czy specjalne skrobaki. Akcesoria te umożliwiają prawidłową i bezawaryjną eksploatację przez długi czas, dlatego warto się w nie zaopatrzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj