Tajlandia - niezwykła kultura, pyszne jedzenie i rajskie plaże!

Tajlandia jakiś czas temu zyskała miano jednej z najpopularniejszych destynacji egzotycznych, jeżeli chodzi o podróże. Wszystko za sprawą tamtejszego jedzenia, odmiennej niż nasza kultury, przystępnych cen na miejscu i oczywiście rajskich plaż, gdzie można zapomnieć o pracy i problemach.

Dla wielu turystów i podróżników jest ona kwintesencją egzotyki, a wszystko przez krystalicznie czyste morze o lazurowych barwach, biel i miękkość piasku, oraz przebijającą się przez te kolory zieleń palm kokosowych, pod którymi można odpocząć i może w końcu przeczytać długo odkładaną lekturę? Brzmi cudownie? To chodźcie dalej!

Co dalej? Stolica Tajlandii czyli Bangkok!
Bangkok to już chyba miasto legenda, które nie może być porównywane z żadnym innym miastem na świecie. Tutaj historia miesza się z nowoczesnością, a egzotyka z tym co miejskie i współczesne. Znajdziecie tu i luksusowe hotele i ulicznych sprzedawców owoców, miasto to jeden wielki kontrast! Na pewno warto tutaj zobaczyć Królewski Pałac i Wielkiego Buddę, a na targu wodnym kupicie świeże owoce i warzywa. Bangkok to również raj dla kucharzy i miłośników gotowania, oferuje liczne kursym na których nauczycie się jak gotować po tajsku!

Wyspa Koh Lanta i wyspa Koh Ngai
Tutaj będziecie mogli odetchnąć po szaleństwach i mocy wrażeń w Bangkoku. Rajska plaża z białym piaskiem i nieziemsko lazurową wodą zaprasza! Naszym zdaniem zostawia w tyle inne wyspy archipelagu, a jest ich aż pięćdziesiąt! Wyspę będziecie mogli zwiedzić pieszo, skuterem lub… na słoniu! Możecie również nurkować nocą, a jeśli nie lubicie ekstremalnych wrażeń, to romantyczne zachody słońca i pyszne jedzenie na pewno przypadną Wam do gustu. Wyspa Koh Ngai to kolejny raz dla miłośników totalnego chilloutu i leniuchowania. Hamak, ciepły wiatr, szum morza i ulubiona książka – to raj dla osób, które kochają taki wypoczynek!

Chiang Mai i mniejszości etniczne
To prowincja o niezwykle mistycznym, górskim klimacie, a nieodkryta, gęsta dżungla od wielu lat wabi podróżników z całego świata, którzy chcą odkryć pogranicza Laosu, Birmy i Tajlandii. Miasteczko Chiang Mai to samo centrum. To tutaj możecie spotkać mniejszości etniczne północnej części Tajlandii. To również doskonałe miejsce na kupienie lokalnego rękodzieła. Miłośnicy gotowania i nowych smaków powinni zwrócić tutaj uwagę na kuchnię. Jest zupełnie inna niż ta na południu kraju. Chiang Mai słynie z kursów gotowania, więc będąc tam macie okazję poznać tajniki tej północnej kuchni Tajlandii.

Trekking po…dżungli!
Pierwszym celem trekkingu będzie wyprawa do wioski plemienia Karen żyjącego na wzgórzach, możliwa jest również trekkingowa wycieczka do kampusu słoni, przejażdżka po dżungli, którą na pewno zapamiętacie na długo oraz rafting na bambusowej tratwie do wioski Shan.

Wyspy Koh Phangan
Koh Phangan to wyspa na wschodnim wybrzeżu Tajlandii. Znana jest z tak zwanych Fool Moon Parties, czyli nocnych zabaw pod gołym niebem. Wyspa to kolejne odzwierciedlenie egzotycznego raju, czyli biały piasek lazurowa woda, możliwość nurkowania, a dla ciekawskich polecamy podróż skuterem wodnym do rybackich wiosek, po to aby obcować z tutejszą ludnością i ich lokalnymi obyczajami.

Champasak na południu
Po odwiedzeniu północnego Chiang Mai czas na południowe Champasak! To oaza spokoju nad Mekongiem. Champasak to doskonały początek jeżeli chcecie odkrywać południowy Laos. To co warto tutaj zobaczyć to świątynia Wat Phu, płaskowyż Bolaven, zwany krainą kawy i wodospadów, cztery tysiące wysp Mekongu oraz park Xe Pian, w którym będziecie mogli spotkać się ze słoniami. Rejon ten to doskonałe miejsce na wyprawy rowerowe i bliskie obcowanie z przyrodą.

Tajlandia – piękna w swej różnorodności
Wyprawa do Tajlandii to tak naprawdę kierunek dla każdego. Zarówno miłośnicy lenistwa i plażowania znajdą tu mnóstwo możliwości i odpoczynku, jak i zapaleni podróżnicy będą mogli odkrywać historię, kulturę i przyrodę tutejszych terenów, które bardzo często są skarbnicą nieskażonej etnicznej obyczajowości.

planetescape.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj