Tu warto mieszkać - sprawdź najciekawsze miasta do zamieszkania

W jakich miastach Polacy najchętniej się osiedlają? Co decyduje o tym, że wybieramy akurat to, a nie inne miasto. Czy decydującą rolę ogrywają aspekty ekonomiczne czy może turystyczne? A może jedno i drugie?

Migracja krajowa Polaków

Zdziwi się ten, kto uważa, że Polacy emigrują wyłącznie za granicę. Bardzo wiele naszych rodaków zmienia miejsce zamieszkania w obrębie kraju. To jakie miasta wybierają jest bardzo istotne z punktu widzenia deweloperów. Bo to właśnie ci migrujący Polacy napędzają rynek deweloperski w Polsce.

Nie będzie chyba dla nikogo zaskoczeniem, że najwięcej nowych mieszkańców przyciąga stolica. To Warszawa jest wciąż traktowana jako miasto o największych perspektywach. Rzeczywiście trudno nie zgodzić się z faktem, że w dużym mieści dużo łatwiej o znalezienie dobrej i stabilnej pracy. Drugiej jednak strony – nie każdemu odpowiada wielkomiejski zgiełk.

Takie osoby osiedlają się w miastach, które pozornie nie mają nic ciekawego do zaoferowania. Jednym z takich miast jest Rzeszów. Większość Polaków pewnie niewiele wie o tym malowniczym, usytuowanym w południowo-wschodniej Polsce mieście.

Sama lokalizacja dla większości dyskryminuje Rzeszów jako miasto godne zamieszkania. Wschodnia Polska do tej pory jest uznawana przez wielu za region słabo rozwinięty, bez perspektyw. Tymczasem miasta takie jak Lublin czy właśnie Rzeszów są najlepszym dowodem na to, że jest zupełnie inaczej.

Rzeszów ma jeden z najniższych w kraju poziomów bezrobocia. Średnie, miesięczne wynagrodzenie jest tu najwyższe w całym województwie. Dzięki systematycznemu rozwoju i wsparciu ze środków unijnych Rzeszów oferuje bardzo dobre warunki zawodowe. Dotyczy to zwłaszcza młodych ludzi, którzy po studiach często zmieniają miasto, właśnie w poszukiwaniu lepszych perspektyw zawodowych.

Do tego nie ma tu wielkomiejskiego zgiełku. Natomiast Rzeszów łączy w sobie zalety dużego miasta, ale nie przytłacza. Śmiało można tu realizować work-life balance. Do tego Rzeszów oferuje świetne warunki mieszkaniowe. Rynek deweloperski rozwija się tu bardzo dynamicznie. Nic dziwnego – średnie ceny za metr kwadratowy są bardzo konkurencyjne w porównaniu z innymi miastami w Polsce. Mieszkania Rzeszów to ciekawa oferta lokalowa, spełniająca wysokie kryteria jakości przy zachowaniu rozsądnych cen.

Jeśli dołożymy do tego ciekawe walory turystyczne i krajobrazowe okazuje się, że Rzeszów jest jednym z najciekawszych miast w Polsce do zamieszkania.

Osiedle Zielone Tarasy to inwestycja firmy Wikana, która powstała właśnie w Rzeszowie. Już wiele osób znalazło tu swoje miejsce na ziemi, kto wiem być może tu właśnie Ty znajdziesz swoje wymarzone mieszkanie.

1 KOMENTARZ

  1. Rzeszów to zdecydowanie dobre miejsce do zamieszkania. Miasto dobrze się rozwija, jest nowoczesne, ale jednocześnie bardzo zadbane i czyste, dużo w nim zieleni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj