Elastyczność i doskonały wygląd skóry ciała zależy od diety, trybu życia oraz ogólnego stanu naszego organizmu. Bezpośrednio wpływają na niego również czynniki zewnętrzne, w następstwie których skóra może ulegać uszkodzeniom, przesuszeniu lub być narażona na zanieczyszczenie. Zadbaj o nawilżenie i jędrność skóry niezależnie od czynników zewnętrznych i swojej metryki.

Co wpływa na poziom jędrności skóry?

Poziom jędrności skóry warunkuje wiele czynników. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że wraz z wiekiem spada ilość produkowanych włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność. Na stan napięcia skóry może mieć wpływ poziom wody w organizmie, przebyte lub aktualne schorzenia, a także czynniki zewnętrzne, takie jak promienie słoneczne. Fotostarzenie się skóry, spowodowane działaniem promieniowania UVA znacznie wpływa na zwiotczenie skóry ciała, zmniejszenie jej elastyczności i pogorszenie jej stanu wizualnego. 

Jak poprawić poziom elastyczności skóry?

Za jędrność gładkość i sprężystość skóry odpowiada wiele czynników, jednak tym, co najskuteczniej działa na wygląd naskórka jest umiejętne skoordynowanie pielęgnacji, diety oraz odpowiedniej dawki aktywności fizycznej. Przede wszystkim zadbaj o eliminację z diety konserwantów, sztucznych dodatków, wzmacniaczy smaku oraz cukru i soli. Ich eliminacja poprawi stan wyglądu Twojej skóry. Regularnie pielęgnuj skórę ciała po kąpieli. Jak wybrać balsam do ciała, który zapewni odpowiedni poziom jędrności? Zwróć uwagę na skład, ale nie zapomnij o ujędrniającym wmasowaniu kosmetyku i aktywacji skóry podczas regularnego uprawiania sportu. Systematyczna aktywność pozwala poprawić napięcie skóry i wymodelować kształt sylwetki. 

Jędrność skóry ciała – jakie kosmetyki są najskuteczniejsze?

Bardzo ważnym elementem przy pracy nad poprawą jędrności skóry jest właściwie dobrany kosmetyk. Balsam do ciała o efekcie ujędrniającym powinien zawierać dobrze dobraną kompozycję składników aktywnych, dzięki którym skóra zyska jędrność i sprężystość. Gładka, nawilżona, elastyczna skóra jest możliwa, jeśli zastosujesz balsam ujędrniający po każdej kąpieli, wmasowując produkt okrężnymi ruchami. Wybierz produkt, zawierający naturalne wyciągi roślinne, znane ze swoich właściwości ujędrniających i antycellulitowych. Świetnie sprawdza się wyciąg z zielonej herbaty i kofeina. 

W jaki sposób utrzymać efekt jędrności skóry?

Regularne stosowanie balsamu ujędrniającego przyniesie efekt w postaci napiętej, nawilżonej i gładkiej skóry. Jeśli połączysz go z dietą i aktywnością fizyczną zyskasz trwały efekt wypielęgnowanej skóry i smukłą sylwetkę. Doskonałe samopoczucie, wydolność oraz gładką i sprężystą skórę utrzymasz, jeśli nie zrezygnujesz z regularności w stosowaniu kosmetyków oraz zdrowego trybu życia. Efekty stosowania balsamu ujędrniającego zaobserwujesz już po pierwszym użyciu. Twoja skóra zyska nawilżenie i gładkość. Efekt ujędrnienia pojawi się po kilku tygodniach regularnego stosowania. Oprócz składników aktywnych bardzo ważny jest sposób aplikacji balsamu, pobudzający komórki skóry do pracy. Jeśli zależy Ci na trwałym efekcie ujędrnienia musisz na bieżąco dbać o stan napięcia swojej skóry. Wraz z upływem czasu i zmniejszeniem się poziomu kolagenu i elastyny napięcie skóry może stopniowo się zmniejszać. Warto zatem zmieniać kosmetyki pielęgnujące na takie, które dedykowane są do skóry osób w konkretnym przedziale wiekowym. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj