Utarło się, że przeciwsłoneczne modele okularów to rozwiązanie na okres wakacyjny. Te jednak z powodzeniem mogą służyć także w innych porach roku. Warunkiem jest ich właściwe dopasowanie pod względem zastosowanych filtrów i koloru szkieł. Jak zatem wybrać najlepsze okulary przeciwsłoneczne męskie? Sprawdź, czym warto kierować się podczas zakupu.

Po czym poznać okulary przeciwsłoneczne męskie odpowiedniej jakości?

Rynek optyczny oferuje różnorodne warianty okularów przeciwsłonecznych męskich. Oczywiście ma to swoje plusy, jak i minusy. Z jednej strony obszerny wachlarz możliwości pozwala swobodnie wybrać odpowiedni model trafiający w gusta wszystkich mężczyzn. Jednakże druga strona medalu to zwiększone ryzyko, że wśród wielu propozycji trafisz na towar złej jakości. Jak tego uniknąć?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na powłokę antyrefleksyjną znajdującą się w szkłach. Odgrywa ona bardzo ważną rolę, ponieważ odpowiada za zapobieganie odbijania się światła od powierzchni okularów i jednocześnie od oczu.

Okulary przeciwsłoneczne męskie i ich poszczególne filtry

Wybierając okulary przeciwsłoneczne męskie, koniecznie sprawdź moc filtra UV. Chcąc uzyskać stuprocentową pewność, że sięgasz po akcesoria, które w pełni ochronią wzrok, upewnij się, że posiadają filtr UV-400. Informacja ta najczęściej umieszczona jest na oprawkach lub na soczewce.

Specjalistyczne sklepy takie jak eOkulary, oferują także modele wyposażone w filtry polaryzacyjne i fotochromowe. Pierwsze z nich neutralizują oślepiające odblaski światła, dzięki czemu stanowią doskonałą propozycję m.in. dla kierowców. Natomiast drugie oprócz ochrony oczu potrafią korygować wady wzroku. To ze względu na fakt, iż soczewki w zależności od intensywności promieniowania UV są rozjaśniane lub przyciemniane. Decydując się na zakup warto wziąć pod uwagę powyższe udogodnienia.

Znaczenie kolorów szkieł okularów przeciwsłonecznych

Kupując okulary przeciwsłoneczne męskie, musisz też wiedzieć o roli poszczególnych kolorów szkieł. Jeśli jesteś osobą o szczególnie wrażliwych narządach wzroku, powinieneś postawić na kolor brązowy. W optymalny sposób zatrzymują światło niebieskie, a Twoje oczy zawsze będą wypoczęte.

Natomiast jeśli zależy Ci przede wszystkim na poprawie kontrastu widzenia po zmroku, najlepszym rozwiązaniem będą szkła o barwie pomarańczowej lub żółtej. Wieczorową porą, gdy światło naturalne nie jest intensywne, warto również rozważyć czerwone szkła. A jeśli poszukujesz neutralnych okularów, wybierz barwę szarą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj