W wielu zakątkach Polski jednym z naczelnych haseł marketingowych jest ukierunkowanie hoteli lub ośrodków wypoczynkowych na dzieci. Oznacza to, że do tych miejsc przyjeżdżają całe rodziny, panuje tu gwar spowodowany właśnie przez maluchy. To może być mało atrakcyjne dla kogoś, kto właśnie od tego chciałby uciec. Czy jest alternatywa? Tak i to bardzo nęcąca! Coraz częściej szukamy miejsca wypoczynku, gdzie będzie cisza i spokój, gdzie w pełni można zregenerować siły i zapomnieć o codzienności. Kłóci się to z prorodzinną polityką części ośrodków wypoczynkowych. Jednocześnie w odpowiedzi na oczekiwania pewnej grupy odbiorców, rośnie liczba hoteli, w których na pobyt mogą liczyć tylko osoby dorosłe.

Kto szuka wypoczynku bez dzieci?

Kiedy ktoś na co dzień pracuje w głośnym mieście, nie ma swoich dzieci, liczy na to, że, wyjeżdżając na weekend, odda się pełnemu relaksowi przy basenie lub w spa i wcale nie ma ochoty, by biegały koło niego krzyczące maluchy. Jednak single, czy bezdzietne pary nie stanowią jedynej grupy, która szuka wypoczynku z dala od dzieci.

Co ciekawe decyduje się na to coraz więcej małżeństw, które własne pociechy mają. Niezależnie od tego, jak bardzo kocha się swoje dzieci, przychodzi ten moment, kiedy obowiązków, chaosu, wiecznego pilnowania i płaczów jest zbyt dużo. Rodzice też potrzebują czasu dla siebie. Dlatego też wysyłają dzieci do dziadków, a sami szukają miejsca dla idealnego wypoczynku.

Gdzie można odpocząć bez dzieci?

W Polsce rozwiązanie to nie jest jeszcze tak popularne, gdyż dopiero niedawno ten trend do nas dotarł. Niemniej jednak nawet na rodzimym gruncie istnieją hotele, które swoją ofertę kierują tylko do osób dorosłych. Eleganckie, stylowe i dla gości pełnoletnich. Panują w nich komfortowe warunki, które spełniają oczekiwania dorosłych. Tu dzieci nie biegają podczas kolacji w restauracji ani na basenie. Można czuć się w pełni swobodnie. Nie ma animacji dla najmłodszych, dostawek, krzesełek do karmienia. Jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce wykluczenie spośród listy gości dzieci, wzbudziłoby oburzenie. Teraz już nie. Popyt rośnie. I to nie tylko w naszym kraju. Wedle statystyk dotyczących branży turystycznej mówi, że o przeszło 20% wzrosła na świecie liczba rezerwacji w hotelach dla dorosłych. Trend ten jest wyraźnie widoczny w różnych regionach świata.

Quadrille – hotel dla dorosłych w Polsce

Jednym z miejsc tego typu, które warto odwiedzić w naszym kraju, jest hotel tematyczny Quadrille. Swoją aranżacją nawiązuje on do książki „Alicja w krainie czarów”. W całym obiekcie pojawia się mnóstwo akcentów nawiązujących do tej powieści takich jak na przykład czarno-biała szachownica, która znajduje się na podłodze tuż przy wejściu do hotelu. Jest tu też restauracja „Biały Królik”, w której goście mogą rozkoszować się wyśmienitymi daniami. Chociaż tak wiele może kojarzyć się z Alicją i jej przygodami, to w tym przypadku do krainy czarów mogą wkroczyć tylko dorośli. Hotel powstał w uroczym Pałacu i jest otoczony zielenią. W pełni można cieszyć się tu bliskością natury i jednocześnie poczuć dotyk luksusu dzięki zakwaterowaniu w eleganckim pokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj