Znaczenie płytek Cersanit w aranżacji łazienki

Płytki ceramiczne znajdują swoje zastosowanie w coraz większej ilości pomieszczeń, jednak nadal królują w łazienkach i kuchniach. Jako niezwykle trwałe materiały, pomagają przy realizacji nawet nietypowych projektów, stworzonych przez samych właścicieli wnętrz. Płytki oferowane przez firmę Cersanit od lat cieszą się powodzeniem. Wciąż są także wymyślane ich nowe warianty i odsłony. Co wyróżnia produkty najlepszych producentów na rynku i które należy wybrać?

Na które płytki Cersanit się zdecydować?

Aranżacja tak specyficznego pomieszczenia jak łazienka wymaga planu i przygotowań. Ze względu na małą powierzchnię całkowitą pomieszczenia, rozmieszczenie armatury oraz umeblowanie są tutaj kluczowe dla wygody użytkowania. Każdy element aranżacyjny musi ze sobą współgrać, toteż wybór materiału do położenia na ściany oraz podłogę powinien stanowić pierwszy etap urządzania łazienki. Bez tego dopasowanie wanny, prysznica, szafek czy zabudowy ściennej nie będzie możliwe. Decydując się na produkty Cersanit: https://plytki24.pl/cersanit/cat_3.html, należy wziąć pod uwagę rozmiar pomieszczenia, przeznaczenie, oświetlenie oraz meble, które znajdą się w nowo aranżowanej łazience. Metraż i oświetlenie mają wpływ na kolorystykę i wzór na płytkach, z kolei przeznaczenie czy funkcje każą zwrócić uwagę na parametry techniczne poszczególnych rodzajów płytek. A że w łazience nietrudno o ciągły kontakt z wodą i silną chemią, należy zadbać o bezpieczeństwo użytkowników, kładąc płytki o niskim stopniu nasiąkliwości i o wyższej klasie ścieralności (PEI). Nowoczesne, modne płytki ceramiczne spełniają jednocześnie funkcje estetyczne, jak i praktyczne, czyniąc łazienkę nie tylko pomieszczeniem niezwykle przydatnym ze względu na swoją funkcjonalność, ale także estetycznie zaaranżowanym.

Jaka ilość płytek Cersanit będzie optymalna do kupienia?

Szacowanie ilości płytek do zakupu jest bardzo ważną sprawą, jeśli chcemy mieć łazienkę urządzoną według własnego gustu. Osobom, które pierwszy raz mają styczność z remontem, może to zadanie przysporzyć nie lata trudności. Eksperci radzą, by kupować płytki Cersanit w większej ilości niż to konieczne – około 5-10% więcej niż wskazują na to wymiary danej łazienki. Dzięki temu będziemy zawsze przygotowani na wszelkie straty czy naprawy, jakie mogą wystąpić w trakcie układania płytek. Jest to również potrzebne przy ustalaniu szerokości spoin łączących płytki ze sobą, gdyż będzie możliwe stwierdzenie, ile płytek będzie wymagać przycięcia. Te wszystkie prace mogą przyczynić się do niewielkich strat, stąd właśnie najlepszym sposobem jest zrobienie niewielkiego zapasu, który w każdej chwili może się przydać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj