Najlepsze sklepy internetowe

Co to znaczy „najlepsze”? Najbardziej popularne? Legitymujące się największym obrotem? A może cieszące się największym zaufaniem klientów? Jak widać, kryteriów „najlepszości” może być wiele. Ale jest jedno, pod którym z pewnością podpiszą się wszyscy właściciele e-sklepów: najlepsze sklepy internetowe to takie, które w największym stopniu zrealizowały plany swych właścicieli.

Tworzenie sklepów internetowych jak… psychoanaliza?

Zgłaszasz się do agencji reklamowej, by stworzyła dla Ciebie sklep internetowy. I z marszu dowiadujesz się, że możesz otrzymać po korzystnej cenie klon sklepu jakiegoś marketingowego giganta. Podskakujesz ze szczęścia i kupujesz to w ciemno. Oczami wyobraźni widzisz już siebie, jako króla branży. Po kilku miesiącach płaczesz z wściekłości, ponieważ twój sklep posiada ze dwadzieścia niepotrzebnych funkcji, a nie posiada tych kilku najbardziej potrzebnych… Bo chcąc zostać taksówkarzem, niechcący zakupiłeś nowoczesny śmigłowiec, który lata szybko, i owszem, ale żre przy tym masę paliwa, no i na żadnym postoju taksówek nie usiądzie…

Dlatego też, gdy zgłaszasz się do agencji, która tworzy sklepy internetowe, to musisz mieć „duszę i serce na dłoni”, jakbyś siedział u psychoanalityka. A dobra agencja reklamowa, niczym psychoanalityk, musi wydobyć na wierzch wszystkie twoje pragnienia, by stworzyć dla ciebie produkt idealnie dopasowany.

Tworzenie sklepów internetowych jak… wróżenie z fusów?

Niestety w wielu przypadkach osoba zlecająca utworzenie sklepu internetowego nie jest w stanie sprecyzować swoich potrzeb i aspiracji. W tym momencie pracownicy agencji reklamowej muszą zacząć niemalże „wróżyć z fusów”, by odgadnąć, czego ich klientowi potrzeba. Wówczas z pomocą przychodzi BRIEF, czyli pakiet informacji o powstającym projekcie. Zalążkiem takiego briefu jest już formularz wyceny, który agencja reklamowa powinna posiadać na swojej stronie. Im bardziej jest rozbudowany, tym lepiej i w twoim własnym interesie leży omijanie takich agencji, które zaoferują ci stworzenie sklepu internetowego na podstawie odpowiedzi na trzy pytania.

Tworzenie sklepów internetowych to odpowiedzialne zajęcie!

Niejednokrotnie bardziej odpowiedzialne, niż tworzenie stron internetowych. Bo tu mamy do czynienia z towarem i zainwestowanymi pieniędzmi, które muszą zacząć szybko się zwracać. Najlepsze sklepy internetowe zostały wykonane wyłącznie przez doświadczonych specjalistów. Żaden nie wyszedł spod ręki amatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj