Zastanawiając się nad wyborem oprogramowania do wystawiania faktur w roku 2020 ciekawym rozwiązaniem może okazać się propozycja przygotowana przez firmę Mega-Tech. Mowa o oprogramowaniu Faktura Small Business Handel. Program ten to dobra propozycja dla małych i średnich firm. Czym się wyróżnia?

Program łączący fakturowanie z magazynem

Program Faktura Small Business Handel jest zestawem funkcji, które służą wystawianiu faktur, ale i także magazynowaniu. Użytkownik dzięki temu narzędzi przygotuje następujące dokumenty: faktury VAT, faktury bez VAT, proformy, korekty, noty, faktury zaliczkowe, końcowe, uproszczone, WDT, VAT marża i wiele więcej. Dodatkowo dzięki wbudowanemu modułowi magazynowego przedsiębiorca wystawi dokumenty magazynowe takie jak: WZ, PZ, PW, RW czy MM oraz kasowe: BW, BP, KW i KP. Moduł ten pozwali również szybko przeprowadzić inwentaryzację i na bieżąco kontrolować stany towarowe.

Rozwiązanie, które uproszczą pracę i skrócą czas obsługi kontrahenta

Mega-Tech w programie do faktur Faktura Small Business Handel oferuje wiele opcji, które znacząco przyśpieszają proces wystawiania dokumentów. Można np. skorzystać z opcji, która pobierze dane kontrahentów z CEIDG po wskazaniu numeru NIP firmy. Faktury można przygotować w różnych walutach i językach, wartościach netto i brutto. Możliwe są również wersje robocze dokumentów, których przechowywaniem zajmie się specjalnie utworzony moduł o nazwie „bufor dokumentów”. To ciekawa opcja, jeżeli przedsiębiorca nie chce wystawiać faktury odrazu, tylko ją zapisać na później. Przygotowane dokumenty można kategoryzować i odpowiednio grupować przypisując im kolorystyczne oznaczenia. Wygodną funkcjonalnością jest również możliwość dodania do dokumentów własnego logo czy pieczątki, wysyłka faktur do klientów e-mailem czy ich eksport do popularnych programów księgowych. Szybkie wystawianie faktur to tylko jedna z wielu zalet FSBH. Program współpracuje również ze znanymi drukarkami fiskalnymi. Można w nim skonfigurować również sklep Shoper.

Podsumowanie sprzedaży z danego miesiąca czy roku – jak to możliwe?

Program FSBH pozwala przygotować analizy i raporty, które można wykorzystać np. do przeprowadzenia podsumowania ze sprzedaży z danego miesiąca. Ponad to użytkownik może wyświetlić listę sprzedanych towarów za dany okres, nieuregulowanych zobowiązań i należności, czy najlepszych i najgorszych klientów. Posiadając tego typu zestawienia przedsiębiorca jest w stanie zweryfikować obroty firmy oraz zastanowić się, w który obszar warto zainwestować, a który poprawić.

Fakturowanie 2020 warto rozpocząć z dobrym i prostym programem. Faktura Small Business Handel to propozycja, która sprawdzi się w małych i średniej wielkości firmach. Wszystkie opcje można bezpłatnie przetestować, dzięki czemu przedsiębiorca nie kupuje kota w worku i dobrze poznaje funkcje, które wykorzysta w prowadzonym biznesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj