Kuchnia, przedpokój, łazienka, a nawet salon, nie muszą być przytulne (a przynajmniej nie zawsze tego oczekujemy). Jednak sypialnia to pomieszczenie, które ma sprzyjać nie tylko błogiemu snowi, ale także wypoczynkowi, relaksowi, wyciszeniu i odprężeniu. To miejsce, które uważamy nierzadko za swoją oazę, dlatego sypialnia powinna być przede wszystkim przytulna. Jak urządzić takie wnętrze? Jakie materiały, dodatki i aranżacyjne sztuczki mogą nam w tym pomóc?

Jak ocieplić sypialnię kolorami?

Jeśli chcemy uzyskać przytulną, ciepłą aranżację sypialni, dobrze jest skorzystać z ciepłej palety barw. Marzy się Wam biała lub szara sypialnia i chcecie stronić od ciepłych beżów, brązów, żółci i pomarańczu? W takim razie, zanim pomalujecie ściany na któryś z wybranych odcieni, warto zakupić próbkę, którą pomalujemy większą powierzchnię ściany. Kolory często wyglądają na małym kawałku próbnika inaczej niż na całej ścianie (mogą przybierać chłodny odcień).

Jakie materiały wykończeniowe powinny się znaleźć w ciepłej sypialni?

W sypialni najlepiej sprawdzi się drewniana podłoga, która nie tylko będzie miała ciepły odcień, ale także będzie cieplejsza w dotyku niż na przykład płytki. Ciepłe, przytulne wnętrza lubią takie wykończenia jak czerwona lub biała cegła na ścianie, tynk strukturalny, czy też… mech. Ostatnio ogromną popularnością cieszy się bowiem mech chrobotek, który może być wykorzystany do wykończenia kawałka ściany (mocujemy go jednak na płycie).

Dekoracje okien w sypialni

Okna w sypialni aż się proszą o dekoracje, które dodadzą wnętrzu ciepła, zwłaszcza jeśli są duże. Zapomnijmy o metalowych roletach. Tu świetnie sprawdzą się rolety rzymskie, a jeszcze lepiej zwiewne, długie firanki i zasłonki. Jeśli je upniemy, uzyskamy dodatkowy efekt. Nie każdy oczywiście lubi firanki i w takim razie warto zawiesić dekoracje na oknie i postawić na parapecie kwiaty w doniczkach lub ozdoby, na przykład w postaci liter.

Jak ocieplić wystrój sypialni przy pomocy osobistych dodatków?

Ramki ze zdjęciami, obraz namalowany przez przyjaciółkę czy też pamiątki rodzinne to elementy wyposażenia, które dodadzą ciepła sypialni, a przy tym sprawią, że będziemy się w niej czuć jeszcze bardziej komfortowo. Warto przy tym wyeksponować takie osobiste detale, oświetlając je na przykład dodatkowymi reflektorkami.

Nastrojowe światło w sypialni

Światło w sypialni odgrywa szczególną rolę. Bez odpowiedniego oświetlenia nie uda nam się stworzyć przytulnego, ciepłego wnętrza. Na pewno nie może tu zabraknąć centralnej lampy lub żyrandola, jednak to nie wszystko. Wspomniane reflektorki, kinkiety, lampki nocne i punkty świetlne to najlepszy sposób na wyczarowanie klimatycznej sypialni. Nie zapominamy także o świecach, bo to dzięki nim w każdym wnętrzu robi się ciepło, romantycznie i po prostu przyjemnie.

Materiały i tkaniny, dzięki którym sypialnia wyda się cieplejsza

Nawet jeśli postanowimy urządzić sypialnię w chłodnych kolorach, możemy stworzyć ciepłe i przytulne wnętrze. W jaki sposób? Tu zdziałają cuda wszelkie pledy, poduszki, koce i dywany. Zwłaszcza jeśli na przykład pled będzie wykonany z wełny o grubym spocie, poduszki będą włochate, a koce i dywany będą grube, miękkie i miłe w dotyku.

Puste ściany w sypialni

Jedną z najważniejszych zasad w aranżacji wnętrz jest unikanie pustych, to jest niezagospodarowanych przestrzeni. Dlatego też warto przemyśleć podczas urządzania sypialni, w jaki sposób zaaranżujemy ściany. Jeśli nad łóżkiem powiesimy duży obraz, prawdopodobnie to wystarczy. Jeśli jednak mamy kilka małych ramek ze zdjęciami, dobrze jest dodać na ścianie kilim, półeczkę czy też dekoracyjną okładzinę.

Tapicerowany zagłówek

Ten drobny szczegół może sprawić, że nasza sypialnia nie tylko będzie bardziej przytulna i cieplejsza. Dzięki niemu będziemy mieć bardzo wygodne oparcie, które dodatkowo doskonale wyznacza najważniejszy tu punkt. Więcej inspiracji związanych z ocieplaniem wystroju sypialni znaleźć można na https://www.dekoportal.pl/artykuly/sypialnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj